Zamknij

W Toruniu otwiera się nowy klub! Będzie na Bydgoskim Przedmieściu

12:26, 14.07.2021 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. Archiwum
REKLAMA

W Toruniu otwiera się nowy klub! Będzie na Bydgoskim Przedmieściu

Wraz z otwarciem się świata po wszystkich lockdownach, otwiera się także klub młodzieżowy Strefa – miejsce spotkań, warsztatów, rozmów i pozytywnie spędzonego czasu.

Celem inicjatywy jest zwiększenie zaangażowania młodych mieszkańców Torunia oraz toruńskich organizacji pozarządowych w życie publiczne i społeczne, przy wykorzystaniu kultury jako narzędzia zmiany społecznej.

Poprzez szereg aktywności oferowanych w klubie młodzieżowym, młode osoby żyjące w Toruniu będą miały sposobność kształtowania u siebie umiejętności w zakresie pełnienia ról społecznych, rozwoju zdolności interpersonalnych i postaw prospołecznych.

Dzięki stosowaniu zróżnicowanych metod oraz narzędzi, klub zapewni młodzieży wsparcie procesu edukacyjnego, wzmocni poczucie własnej wartości, dostarczy pozytywnych wzorców zachowań i zapewni bezpiecznie spędzony czas wolny przy okazji rozwoju zainteresowań. 

Szczególnie ważnym jest dla nas jako inicjatorów i inicjatorki klubu Strefa, stabilne działanie miejsca poświęconego ludziom młodym – klubu młodzieżowego współtworzonego przez młodzież, oferującego wsparcie terapeuty, psychologa oraz szereg wzmacniających aktywności.

Przy klubie działać będzie tzw. Inkubator Inicjatyw oraz Młodzieżowy Budżet Partycypacyjny, które mają wspierać działania samopomocowe, inicjatywy lokalne i nieformalne oraz młode organizacje pozarządowe, które nie mają doświadczenia oraz umiejętności w zakresie ubiegania się o środki publiczne poprzez wykorzystanie mechanizmu regrantingu i wspieranie ich w formule małych grantów, animacji, doradztwa i szkoleń.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w latach 2021-2022.

Klub w założeniu ma być miejscem współtworzonym przez uczestników, gdzie poszczególne aktywności mogą być przez nich inicjowane. Uczestnikami projektu będą głównie młodzi mieszkańcy (12-18 lat) Bydgoskiego Przedmieścia, jednak znaczna część działań przewiduje możliwość uczestniczenia także osób spoza dzielnicy.

Odbiorcy inicjatywy będą mieli możliwość realizować własne lokalne inicjatywy, także w czasie XII edycji Święta Bydgoskiego Przedmieścia i wpływać na program bieżący Strefy.

Jakie aktywności czekają na strefowiczów?

Warsztaty ceramiczne, czyli twórcze zajęcia i nauka ręcznego modelowania w glinie, szkliwienia, a przede wszystkim ucieczki od codzienności w świat kreatywności. W wyniku pracy powstaną w pełni użytkowe przedmioty takie jak talerze, lampy, doniczki.

Warsztaty SKATErskie, czyli nauka jazdy na pojeździe wielośladowym z niskim zawieszeniem, potocznie zwanym deskorolką. Zajęcia poprowadzą doświadczeni wyjadacze śmigania na desce, a pod ich okiem będzie można nauczyć się podstaw jazdy i pierwszych tricków.

Warsztaty literacko-muzyczne, czyli rap to poezja a hip-hop – kultura. Podczas zajęć uwaga skupiona będzie nie tylko na pisaniu tekstów i rapowaniu, ale także na realizacyjnej stronie tworzenia muzyki. Uczestnicy poznają podstawowe programy komputerowe i nauczą się obsługi dostępnego w Strefie sprzętu. Rezultatem warsztatów będzie stworzony wspólnie utwór muzyczny.

Warsztaty filmowo-teatralne, w czasie których uczestnicy będą pracować z kamerą, tworzyć scenariusze i inne teksty, działać w improwizacji, pracować nad dykcją, przeprowadzać wywiady, samodzielnie organizować i tworzyć rekwizyty oraz przestrzeń do nagrań. Efektem zajęć będzie stworzenie grupy filmowej oraz realizacja etiud wideo.

Warsztaty antyprzemocowe i samoobrony, czyli edukacja antyprzemocowa skutkująca wzmocnieniem pewności siebie oraz nabyciem umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia: napaści, ataku. Oferta skierowana jest do grup najbardziej narażonych na przemoc – nastolatki, zarówno dziewczęta jak i chłopcy oraz kobiety.

Klub będzie funkcjonował w godzinach pozaszkolnych, w czasie i częstotliwości uzależnionych od potrzeb młodzieży oraz przedpołudniami w wybrane weekendy. Intensywną działalność rozpoczynamy już w okresie wakacyjnym.

Pierwsze warsztaty – SKATErskie, literacko-muzyczne i ceramiczne ruszają w drugiej połowie sierpnia. W najbliższym czasie będzie można zadeklarować chęć uczestnictwa w zajęciach i dołączenia do społeczności strefowiczów, poprzez formularz online, a od przyszłego tygodnia, tj. 19 lipca, można zapisać się na miejscu w siedzibie przy ul. Henryka Sienkiewicza 11.

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

ankaanka

0 5

Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 16:34, 14.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MorfeuszMorfeusz

1 0

Anka Burdel Mama😂😂😂 20:33, 14.07.2021


Anty-kulturaAnty-kultura

5 8

"""wykorzystaniu kultury jako narzędzia zmiany społecznej" - znamienite.....
typowy kulturowy marksizm (z obcej dotacji) 20:41, 14.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

lollol

4 3

Myślałeś o eutanazji? 21:45, 14.07.2021


AntoniAbrahamAntoniAbraham

4 8

""""Warsztaty antyprzemocowe i samoobrony, czyli edukacja antyprzemocowa"""" -
- ta nachalna , lewicowa ideologia wciśnie się wszędzie..... 20:43, 14.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%