Zamknij

Toruń: Bella Skyway Festival wraca na starówkę. Znamy pierwsze atrakcje!

11:57, 02.06.2021 | ddtorun.pl/informacja prasowa
Skomentuj Fot. Adam Zakrzewski
REKLAMA

Toruń: Bella Skyway Festival wraca na starówkę. Znamy pierwsze atrakcje!

Wielkie Święto Księżniczek Disneya – to jedna z atrakcji 12. Bella Skyway Festival, jaki odbędzie się w Toruniu w dniach 17-21 sierpnia 2021 r.

W roku 2020, z uwagi na panujące obostrzenia, festiwal światła przeniósł się na teren lotniska toruńskiego, gdzie przyjął formę Auto Skyway. W roku 2021, w dniach 17-21 sierpnia, wydarzenie wraca na swoje dotychczasowe miejsce, czyli na teren zespołu staromiejskiego.

- Z radością pragnę poinformować, że wracamy do źródeł, do miejsca, gdzie festiwal się zaczynał i wracamy z czymś, co wiąże się z dzisiejszym dniem dziecka – elementem przewodnim festiwalu będzie bajkowy świat księżniczek Disneya – zapowiedział prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w dniu 1 czerwca 2021 roku w Collegium Maximum.

Miejsce, w którym odbyła się konferencja, nie było przypadkowe – to na budynku Collegium Maximum wyświetlany będzie mapping stworzony specjalnie z myślą o toruńskim festiwalu przez portugalskich artystów z grupy Ocubo – jednych z najlepszych na świecie specjalistów od projekcji 3D. „Wielkie Święto Księżniczek: Niebo pełne odwagi i dobroci” – to tytuł mappingu, a jego bohaterkami będą Księżniczki i Królowe Disneya.

- Pierwszy raz w naszej historii będziemy prezentować mapping, który pojawi się na dwóch ścianach budynku Collegium Maximum.  Również dwie pozostałe ściany zostaną zagospodarowane światłem. Do tego będą dodatkowe elementy, jak pokaz fontann, ognia, dymu, laserów – opowiadał Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Widzowie zobaczą najsłynniejsze filmowe sceny z udziałem ciekawej świata Ariel z „Małej syrenki”, niestrudzonej Tiany z „Księżniczki i żaby”, rzucającej się w wir przygód Roszpunki z „Zaplątanych”, niezależnej Meridy z „Meridy Walecznej”, Vaiany – nieustraszonej odkrywczyni z filmu „Vaiana: Skarb oceanu” oraz królowych Anny i Elsy z „Krainy lodu”. Widowisko będzie okazją, by dać się zainspirować bohaterkom Disneya i zmieniać świat na lepsze każdym najmniejszym dobrym uczynkiem i każdym codziennym aktem odwagi.

 - Szczególnym momentem mappingu – i niespodzianką dla publiczności, o której teraz za dużo nie chce opowiadać – będzie interaktywny moment z toruńskim, bo astronomicznym akcentem, w którym swój udział będzie miał szczęśliwiec z publiczności – dodał Krystian Kubjaczyk.

Z uwagi na wciąż panującą pandemię, konieczne jest podjęcie środków bezpieczeństwa, dlatego tegoroczna edycja festiwalu, podobnie jak w 2020 roku, będzie wydarzeniem biletowanym. Takie działanie ma przede wszystkim na celu przygotowanie festiwalu od strony logistycznej – umożliwi organizatorom ustalenie limitu odwiedzających, kontrolowanie przepływu osób na terenie festiwalu oraz odpowiednie przygotowanie terenu, na którym widzowie będą oczekiwać na wejście. Dla widzów oznaczać to będzie bezpieczeństwo i większy komfort oglądania atrakcji.

Zwiedzanie festiwalu będzie możliwe wyłącznie na podstawie biletu zakupionego elektronicznie bądź w kasie festiwalowej w trakcie trwania wydarzenia. Do 15 sierpnia 2021 r. bilety w cenie 10 złotych będzie można zakupić w przedsprzedaży za pośrednictwem strony internetowej www.bellaskyway.pl/bilety.

W tygodniu festiwalowym cena biletu wynosić będzie 15 złotych. Ze względów bezpieczeństwa bilety będą obowiązywały na konkretny dzień festiwalu. Pula biletów jest ograniczona!

Również ze względów sanitarno-epidemiologicznych, dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa widzów, teren festiwalu zostanie ograniczony i podzielony na trzy strefy zlokalizowane w obrębie toruńskiego zespołu staromiejskiego.

Strefy będą ogrodzone i odpowiednio zabezpieczone, a w ich obrębie zostaną wyznaczone odpowiednie trasy, które pozwolą na zachowanie ciągłości ruchu, jak i na oszacowanie czasu niezbędnego do obejrzenia atrakcji.

(ddtorun.pl/informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

nihil novinihil novi

6 1

....czyli bezsensownej Tresury "wesołych Niewolników" i Fałszywej kowidozy ciąg dalszy 21:06, 02.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

T-TT-T

7 1

znów te bzdety, czy nie żal na nie naszych podatków? 21:26, 02.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ToruniakToruniak

1 0

15 X4 60 razu parę tysięcy osób i znów doją 08:56, 04.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%