Zamknij

Toruń: Bella Skyway Festival odbędzie się planowo? Organizatorzy...

15:57, 30.04.2021 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. redakcja
REKLAMA

Toruń: Bella Skyway Festival odbędzie się planowo? Organizatorzy...

Skyway Festival to jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Torunia. Wydarzenie to, od lat do Torunia sprowadza turystów z całego kraju a nawet i Europy. Jednak w tamtym roku odbyło się w zmienionej formule, ze względu na pandemię koronawirusa. Instalacje oglądaliśmy nie spacerując po starówce, a na lotnisku podróżując samochodem. 

Co istotne z powodu pandemii wycofał się też sponsor tytularny - Bella.

W tym roku jak czytamy na stronie festiwalu - znów widnieje Bella Skyway Festival. 

Jest też data - wydarzenie ma odbyć się w dniach 17–21 sierpnia 2021 roku. To dobra wiadomość dla wielu osób. 

Potwierdza ją też sam magistrat.

- Toruńska Agenda Kulturalna pracuje nad tegoroczną edycją festiwalu światła, ale o formie festiwalu jeszcze za wcześnie mówić.  Zależy nam, żeby Skyway był atrakcyjny i - co szczególnie ważne w dobie pandemii - odbył się w bezpiecznej dla uczestników formule - informuje Małgorzata Litwin z Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji UMT.

A Wy festiwal widzielibyście w standardowej formule, czy jak rok temu objazdowo na lotnisku?

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Dosyć...Dosyć...

6 3

Dajcie już spokój z tym skyway...Od tylu lat już się to ludziom przejadło,nic nowego nie da się z tym zrobić.Moze lepiej pomyśleć o czymś innym,nowym? No tak ale dopóki miasto będzie trzepać kasę to pewnie nie ma szans.Co tam tubylcy,ważne żeby dużo turystów było,co nie włodarzu? 17:58, 30.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

yhgterfeyhgterfe

10 0

To się nie da = albo jest atrakcyjny albo bezpieczny. Atrakcyjność tego wydarzenia była spowodowana tłumami. :/ Każdy przychodził bo były tłumy i chciał tego doświadczyć - takiej wielekiej maluczkiej metropolii gdzie nigdy tylu ludzi nie było na raz. Dziś zrobiła się z tego kiczowata tandeta i pół biedy gdyby zrobili z tego sztukę z prawdziwego zdarzenia - ale to jest już jeden kicz reklamowa tandeta (osobista opinia ocena). Bez klimatu, bez życia, bez tajemniczości, sensu i inspiracji. W zasadzie same mrugające kolorowe światełka i mapping - czyli wyświetlane filmy animowane dla dzieci na budynkach - o wyraźności słabej. Gdyby to chociaż jakies kino było pod chmurką albo galeria sztuki na budynkach - tradycyjnie jak kościół ducha sw dawniej czy ratusz w innych kolorach fasadach innym stylu. Ale ciągle to samo.
I nawet nie ma tytułowego skywaya. ;) 18:33, 30.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%