Zamknij
REKLAMA

Kasia Lins z nagrodą Ciechowskiego. Kim jest tegoroczna laureatka?

14:33, 16.12.2020 | ddtorun.pl/informacja prasowa
Skomentuj Fot. archiwum
REKLAMA

Kasia Lins z nagrodą Ciechowskiego. Kim jest tegoroczna laureatka?

Pianistka, piosenkarka, autorka tekstów i muzyki Kasia Lins została tegoroczną laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Wyróżnienie wręczone zostało 16 grudnia 2020 r. podczas  konferencji prasowej w Dworze Artusa.

Nagroda wręczana była zawsze podczas Koncertu Specjalnego Pamięci Grzegorza Ciechowskiego, który odbywa się w Klubie Od Nowa, gdzie Republika rozpoczynała swoją karierę.

Od kilku lat koncert jest częścią kilkudniowych Dni Grzegorza Ciechowskiego. W tym roku, ze względu na epidemię, nie można było zorganizować wydarzeń w tradycyjnej formie, zatem obchody są skromniejsze.

Dlatego właśnie wręczenie nagrody odbyło się w Dworze Artusa, podczas transmitowanej online konferencji prasowej.

Katarzyna Zielińska, posługująca się pseudonimem scenicznym Kasia Lins (ur. 1.06.1990 r. w Poznaniu), tworzy na pograniczu soulu i popu. Nagroda została przyznana za płytę „Moja wina”, w uznaniu niezwykle spójnej i dojrzałej wizji artystycznej.

 - Bardzo dziękuję wszystkim, którzy stwierdzili, że to akurat mnie należy się ta nagroda – mówiła po odebraniu nagrody Kasia Lins. - Mam nadzieję, że Grzegorz Ciechowski nie miałby nic przeciwko temu. Patrząc na czarno-białe barwy, z jakimi barwami kojarzy się Grzegorz Ciechowski oraz na mój dzisiejszy strój, pomyślałam, że często w muzyce szuka się kolorów, a my bazowaliśmy na kontrastach i szukaliśmy tych zaprzeczeń, które mimo wszystko będą ze sobą korespondować, tego plusa i minusa, czerni i bieli, w których czuję się rewelacyjnie.

Kapitułę nagrody tworzą: Rafał Bryndal, Bruno Ciechowski, Mela Koteluk, Mirosław Pęczak, Piotr Rogucki, Mariusz Składanowski  i Agnieszka Szydłowska.

Podczas konferencji prasowej uzasadnienie odczytał Mariusz Składanowski, który podkreślił, że tegoroczna nagroda musiała trafić w ręce kobiety.

Nagrodę wręczono po raz dziewiętnasty. Wśród jej laureatów są m.in.: Piotr Rogucki, Galeria Rusz, zespół Lao Che, zespół Pustki, Julia Marcell, Mela Koteluk, zespół Tęskno. W ubiegłym roku nagrodę odebrał Ralph Kaminski.

Przypomnijmy, że w tym roku Dni Grzegorza Ciechowskiego odbywają się w skromniejszej formie. 

Na szczycie budynku przy ul. Reja 25 powstał mural upamiętniający artystę autorstwa dra Roberta Manowskiego.

Nie odbędzie doroczny Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w Klubie Od Nowa. Dyrektor klubu Maurycy Męczekalski podał informację, że przyszłoroczny koncert zaplanował na 18 grudnia 2021 roku. 

 

(ddtorun.pl/informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%