Zamknij

To będzie wyjątkowe lato w teatrze Horzycy. Co przygotowano?

10:59, 24.06.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Foto. Archiwum
REKLAMA

To będzie wyjątkowe lato w teatrze Horzycy. Co przygotowano?

Teatr Horzycy przedstawił projekty na nadchodzące wakacje. Będzie się działo i każdy znajdzie coś dla siebie. 

MŁODY TEATR

To projekt, który łączy teatr, edukację kulturalną i animację kultury – opiera się na angażowaniu widzów jako pełnoprawnych współtwórców oferty edukacyjnej i artystycznej Teatru Horzycy. Jego koncepcja powstała w oparciu o potrzeby i pomysły młodzieży oraz seniorów – grup, którą chcą aktywnie uczestniczyć w życiu Teatru.

Projekt zakłada szereg artystycznych inicjatyw integrujących międzypokoleniową społeczność oraz pozwalających na wspólne świętowanie 100-lecia Teatru. W trakcie trzech lat twórczych działań uczestnicy stworzą autorskie spektakle, wezmą udział w cyklicznych warsztatach, zorganizują wieczory performatywne, akcje happeningowe, dyskusje, występując w roli uczestników, twórców, artystów, producentów i PR’owców. Chcemy budować poczucie, że Teatr jest otwarty na młodych i seniorów, może być miejscem rozwoju i spędzania czasu, a nie jedynie sporadycznego kontaktu ze sztuką.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

MIŁOŚĆ

Zapraszamy na dwutygodniowe intensywne warsztaty artystyczne dla młodzieży w wieku 16-20 lat dotyczące tematu miłości. Warsztaty będą odbywać się codziennie na świeżym powietrzu oraz online między 20 lipca a 2 sierpnia i zakończą się premierą stworzonego wspólnie wideo-spektaklu.

Warsztaty teatralne, twórcze, dramaturgiczne, choreograficzne, muzyczne oraz promocyjne poprowadzą aktorzy/aktorki oraz pedagodzy/pedagożki związani z Teatrem Horzycy: Łukasz Ignasiński, Wojciech Jaworski, Joanna Rozkosz, Katarzyna Pągowska, Katarzyna Peplinska-Pietrzak, Marta Siwicka oraz Piotr Śnieguła.

Miłość to temat, który wciąż na nowo inspiruje twórców. Podczas tegorocznych wakacyjnych warsztatów chcemy skupić się na jej dwóch obliczach – miłości partnerskiej oraz miłości do samego siebie.

Co sprawia, że się zakochujemy? Co kształtuje nasz sposób postrzegania miłości? Jaki jest wpływ kultury i społeczeństwa na nasze wybory uczuciowe? Za co kocham siebie i jak tę miłość w sobie pielęgnować? To tylko niektóre pytania, na które będziemy szukać odpowiedzi.

Aby się zgłosić, wypełnij formularz zgłoszeniowy https://bit.ly/37tpYUO i wyślij go do 30 czerwca włącznie. Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Każda osoba, która prześle zgłoszenie otrzyma wiadomość dot. udziału w projekcie.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

POCZUJ TEATR

– spektakle z audiodeskrypcją i napisami/tłumaczem PJM

Projekt jest kontynuacją naszych działań budujących dostępność teatru dla widzów ze szczególnymi potrzebami. Planujemy przygotowanie audiodeskrypcji do 3 spektakli oraz opracowanie napisów dla osób z niepełnosprawnością słuchu, a także współpracę z tłumaczem Polskiego Języka Migowego przy wybranych tytułach. W ramach zadania odbędą się także warsztaty teatralne dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi oraz zwiedzanie teatru z udziałem tłumacza PJM. Projekt został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

BAŚŃ – NARZĘDZIE PRACY Z DZIEĆMI

Projekt powstał w inspiracji premierą Alicji w Krainie Czarów w reż. Pawła Paszty, teorią Bruno Bettelheima, który traktuje baśń jako edukacyjne narzędzie terapeutyczno-poznawcze do pracy z dziećmi oraz rozmowami z nauczycielami toruńskich szkół podstawowych. Na tej podstawie stworzyliśmy kompleksowy projekt, oparty na modelu uczenia się przez doświadczenie D. Kolba, którego celem jest podniesienie wiedzy i umiejętności nauczycieli klas I – VI w zakresie wykorzystania baśni jako narzędzia edukacyjnego oraz twórczych metod pracy z dziećmi online.

Nauczyciele razem ze swoimi uczniami wezmą udział w cyklu warsztatów i szkoleń inspirowanych Alicją w Krainie Czarów, a następnie zastosują nabytą wiedzę w praktyce, prowadząc pod okiem mentorów zajęcia oparte na autorskich scenariuszach dot. wybranych baśni, które zbierzemy w publikacji podsumowującej projekt.

W projekcie bierze udział 21 nauczycielek i nauczycieli ze swoimi klasami ze szkół podstawowych z Torunia i okolic.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz