Zamknij

To będzie wyjątkowe lato w teatrze Horzycy. Co przygotowano?

10:59, 24.06.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj
Foto. Archiwum
REKLAMA

To będzie wyjątkowe lato w teatrze Horzycy. Co przygotowano?

Teatr Horzycy przedstawił projekty na nadchodzące wakacje. Będzie się działo i każdy znajdzie coś dla siebie. 

MŁODY TEATR

To projekt, który łączy teatr, edukację kulturalną i animację kultury – opiera się na angażowaniu widzów jako pełnoprawnych współtwórców oferty edukacyjnej i artystycznej Teatru Horzycy. Jego koncepcja powstała w oparciu o potrzeby i pomysły młodzieży oraz seniorów – grup, którą chcą aktywnie uczestniczyć w życiu Teatru.

Projekt zakłada szereg artystycznych inicjatyw integrujących międzypokoleniową społeczność oraz pozwalających na wspólne świętowanie 100-lecia Teatru. W trakcie trzech lat twórczych działań uczestnicy stworzą autorskie spektakle, wezmą udział w cyklicznych warsztatach, zorganizują wieczory performatywne, akcje happeningowe, dyskusje, występując w roli uczestników, twórców, artystów, producentów i PR’owców. Chcemy budować poczucie, że Teatr jest otwarty na młodych i seniorów, może być miejscem rozwoju i spędzania czasu, a nie jedynie sporadycznego kontaktu ze sztuką.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

MIŁOŚĆ

Zapraszamy na dwutygodniowe intensywne warsztaty artystyczne dla młodzieży w wieku 16-20 lat dotyczące tematu miłości. Warsztaty będą odbywać się codziennie na świeżym powietrzu oraz online między 20 lipca a 2 sierpnia i zakończą się premierą stworzonego wspólnie wideo-spektaklu.

Warsztaty teatralne, twórcze, dramaturgiczne, choreograficzne, muzyczne oraz promocyjne poprowadzą aktorzy/aktorki oraz pedagodzy/pedagożki związani z Teatrem Horzycy: Łukasz Ignasiński, Wojciech Jaworski, Joanna Rozkosz, Katarzyna Pągowska, Katarzyna Peplinska-Pietrzak, Marta Siwicka oraz Piotr Śnieguła.

Miłość to temat, który wciąż na nowo inspiruje twórców. Podczas tegorocznych wakacyjnych warsztatów chcemy skupić się na jej dwóch obliczach – miłości partnerskiej oraz miłości do samego siebie.

Co sprawia, że się zakochujemy? Co kształtuje nasz sposób postrzegania miłości? Jaki jest wpływ kultury i społeczeństwa na nasze wybory uczuciowe? Za co kocham siebie i jak tę miłość w sobie pielęgnować? To tylko niektóre pytania, na które będziemy szukać odpowiedzi.

Aby się zgłosić, wypełnij formularz zgłoszeniowy https://bit.ly/37tpYUO i wyślij go do 30 czerwca włącznie. Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Każda osoba, która prześle zgłoszenie otrzyma wiadomość dot. udziału w projekcie.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

POCZUJ TEATR

– spektakle z audiodeskrypcją i napisami/tłumaczem PJM

Projekt jest kontynuacją naszych działań budujących dostępność teatru dla widzów ze szczególnymi potrzebami. Planujemy przygotowanie audiodeskrypcji do 3 spektakli oraz opracowanie napisów dla osób z niepełnosprawnością słuchu, a także współpracę z tłumaczem Polskiego Języka Migowego przy wybranych tytułach. W ramach zadania odbędą się także warsztaty teatralne dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi oraz zwiedzanie teatru z udziałem tłumacza PJM. Projekt został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

BAŚŃ – NARZĘDZIE PRACY Z DZIEĆMI

Projekt powstał w inspiracji premierą Alicji w Krainie Czarów w reż. Pawła Paszty, teorią Bruno Bettelheima, który traktuje baśń jako edukacyjne narzędzie terapeutyczno-poznawcze do pracy z dziećmi oraz rozmowami z nauczycielami toruńskich szkół podstawowych. Na tej podstawie stworzyliśmy kompleksowy projekt, oparty na modelu uczenia się przez doświadczenie D. Kolba, którego celem jest podniesienie wiedzy i umiejętności nauczycieli klas I – VI w zakresie wykorzystania baśni jako narzędzia edukacyjnego oraz twórczych metod pracy z dziećmi online.

Nauczyciele razem ze swoimi uczniami wezmą udział w cyklu warsztatów i szkoleń inspirowanych Alicją w Krainie Czarów, a następnie zastosują nabytą wiedzę w praktyce, prowadząc pod okiem mentorów zajęcia oparte na autorskich scenariuszach dot. wybranych baśni, które zbierzemy w publikacji podsumowującej projekt.

W projekcie bierze udział 21 nauczycielek i nauczycieli ze swoimi klasami ze szkół podstawowych z Torunia i okolic.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz