Zamknij
REKLAMA

Toruń: Młyn Wiedzy będzie nadal zamknięty. Sprawdź, dlaczego!

14:46, 07.05.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj
Fot. archiwum
REKLAMA

Toruń: Młyn Wiedzy będzie nadal zamknięty. Sprawdź, dlaczego!

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy - mimo przygotowania procedur bezpieczeństwa epidemiologicznego - pozostanie zamknięte dla zwiedzających. Na przeszkodzie do ponownego otwarcia stanęła m.in. interaktywność eksponatów w centrum nauki. 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu nie rekomenduje otwarcia Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy od 19 maja 2020 roku. W piśmie przesłanym do Młyna Wiedzy wskazuje: „W związku z tym, że większość eksponatów ma charakter interaktywny i wymaga interakcji dotykowej użytkownika, zgodnie z powyższymi wytycznymi, należy odłożyć w czasie wykorzystanie multimediów i innych urządzeń aktywowanych dotykiem". PPIS powołuje się na wytyczne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla muzeów, galerii sztuki i innych instytucji kultury działających w obszarze polityki pamięci i ochrony dziedzictwa. 

- Obecnie w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jest dostępnych 175 eksponatów, z czego tylko jeden nie wymaga interakcji ze zwiedzającym poprzez dotyk. Jest to wahadło Foucaulta. - Interaktywność stanowisk i eksponatów jest wpisana w "filozofię" centrum nauki. To ona wyróżnia takie miejsca jak nasze od innych instytucji muzealnych, edukacyjnych czy kulturalnych. Jesteśmy gotowi do wznowienia działalności edukacyjnej i kulturalnej z udziałem publiczności w naszych dwóch obiektach. To kiedy będziemy mogli otworzyć się jest uzależnione od wprowadzenia przepisów umożliwiających otwarcie takich instytucji jak nasza, a także od pozytywnej rekomendacji ze strony Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Toruniu - mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy. 

Informacje o wznowieniu działalności jedynego centrum nauki w woj. kujawsko-pomorskim warto śledzić na stronie internetowej instytucji oraz w mediach społecznościowych Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. 

Instytucja prowadzi działalność online. Na dedykowanej stronie internetowej są dostępne materiały wideo z różnego rodzaju doświadczeniami, które można przeprowadzić w domu. Centrum nauki zaprasza także do wirtualnego zwiedzania wystaw, udziału w wirtualnych zajęciach w pracowni biologicznej i fizycznej czy sprawdzenia filmowych rekomendacji na czas akcji #zostańwdomu. Ze strony można pobrać również karty pracy, zawierające różnorodne eksperymenty i ciekawostki naukowe. 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

cccc

4 0

No i dobrze ,bo czy jest w Młynie coś godnego uwagi? 19:46, 07.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jojo

4 0

MŁYN WIEDZY ODSŁANIA GŁUPOTĘ I BRAK WIEDZY ZAŁOŻYCIELI I TYCH CO TAM UDAJĄ ZE PRACUJĄ . 20:00, 07.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA