Zamknij

W Toruniu szukają wyjątkowych nastolatków. To w ramach konkursu...

13:24, 14.02.2020 ddtorun.pl Aktualizacja: 13:25, 14.02.2020
Skomentuj Fot. UMT Fot. UMT

W Toruniu szukają wyjątkowych nastolatków. To w ramach konkursu...

Rusza 25. edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”, skierowanego do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach: miejskim i ogólnopolskim. Głównym jego celem jest promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 29 lutego 2020 r. w portierni lub sekretariacie  MDK (ul. Przedzamcze 11/15) lub Wydziału Edukacji  UMT (ul. Fałata 39). 

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie MDK www.mdktorun.pl w zakładce „Wydarzenia”.

Organizatorami XXV edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych” są Wydział Edukacji UMT i Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu.

W 2019 roku laureatka toruńskiej edycji konkursu, absolwentka IX LO, Natalia Bożejewicz, znalazła się w ścisłym finale na szczeblu ogólnopolskim i zdobyła tytuł „Wspaniała Polska”

Natalia Bożejewicz działalność wolontariacką rozpoczęła w szkole podstawowej (koło „Caritas”). Pełniła funkcję przewodniczącej samorządu klasowego przez 6 lat (w gimnazjum oraz w liceum) i przewodniczącej samorządu szkolnego (2 lata gimnazjum, klasa maturalna w liceum). Będąc w gimnazjum, aktywnie koordynowała wiele zadań (np. gazetka szkolna), brała udział w projekcie „Różni, ale tak samo ważni” oraz w Fundacji „Dziewczynka z zapałkami”. Dołączyła też do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W liceum organizowała wiele akcji charytatywnych (,,Wrzuć pluszaka dla dzieciaka”, ,,Góra grosza”), konkursów („Najaktywniejsza klasa roku”, „Najładniejszy korytarz bożonarodzeniowy”) oraz debat międzyszkolnych (o problemach osób samotnych, o tolerancji, o współczesnym niewolnictwie), w których sama również brała czynny udział. Otrzymała tytuł Wzorowego Licealisty oraz tytuł szkolnej Osobowości Roku. W związku z pedagogicznym profilem klasy odbyła wiele praktyk, pracując z dziećmi, z seniorami i z osobami chorymi. Jako wolontariuszka uczestniczyła w przygotowaniu uroczystości okołoświątecznych dla dzieci z przedszkola, w maratonach (np. zumba), w ,,Dniach Papieskich”. Systematycznie poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w różnorodnych kursach i szkoleniach. W grudniu 2016 roku zaczęła działać w ramach wspólnoty Eureka, w której prowadzi kursy dla rówieśników w całej Polsce. Od 2016 roku pracuje z Malwiną – osobą z porażeniem. Zajęcia polegają na organizowaniu ćwiczeń, drobnej rehabilitacji, a także dotrzymywaniu towarzystwa podopiecznej. Razem z koleżanką Zosią Czechowską wymyśliła i koordynowała akcję ,,Kiedy umysł staje się więźniem… - ratujmy przyszłość Mikołaja”. W 2019 roku Natalia dołączyła do banku potencjalnych dawców szpiku kostnego w Fundacji DKMS.

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%