Zamknij
REKLAMA

W Toruniu porwą papieża? Teatr Muzyczny zaprasza na niezwykły spektakl!

11:08, 03.02.2020 | ddtorun.pl
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Archiwum

W Toruniu porwą papieża? Teatr Muzyczny zaprasza na niezwykły spektakl!

Teatr Muzyczny w Toruniu serdecznie zaprasza na komedię Dzień, w którym porwano papieża. 

To zabawny spektakl o tym, jak nowojorski taksówkarz Sam Leibowitz przypadkowo wpada na absurdalny pomysł i postanawia… porwać papieża. Sam to zwykły obywatel, natomiast papież Albert IV to wyrocznia moralna dla milionów ludzi, człowiek budzący respekt na całym świecie. Ich niecodzienna relacja początkowo może wydawać się z góry skazana na porażkę. Wszak nikt o zdrowych zmysłach nie porywa papieża i nie zamyka go… w domowej spiżarni.

Papież okazuje się być skromnym, często wręcz nieśmiałym człowiekiem, który życie w niepotrzebnych zbytkach zamieniłby najchętniej na proste, międzyludzkie relacje. Pozornie groźne okoliczności porwania stają się zaczątkiem międzynarodowej dyskusji o człowieczeństwie, kryzysie wartości i wieloreligijnym świecie, w którym wszyscy powinni znaleźć wspólny mianownik – pokojowe współżycie i tolerancję. W trakcie rozwoju zdarzeń okazuje się, że taka właśnie wizja Sama Leibowitza, niepoprawnego marzyciela i rewolucjonisty, okazuje się tym, czego potrzebuje świat. I nagle staje się faktem.

Dzień, w którym porwano papieża to komedia, ale z przesłaniem, w której obok scen rodem z farsy, a nawet slapsticku, współistnieją fragmenty refleksyjne, dające do myślenia.

Terminy: 7 i 8 lutego, godz. 19:00

Miejsce: Pałac Dąmbskich, Żeglarska 8, Toruń

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Żenada Żenada

1 0

Słaby temat jak na komedie! 20:54, 03.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone