Teatr Muzyczny w Toruniu serdecznie zaprasza na komedię Dzień, w którym porwano papieża.
To zabawny spektakl o tym, jak nowojorski taksówkarz Sam Leibowitz przypadkowo wpada na absurdalny pomysł i postanawia… porwać papieża. Sam to zwykły obywatel, natomiast papież Albert IV to wyrocznia moralna dla milionów ludzi, człowiek budzący respekt na całym świecie. Ich niecodzienna relacja początkowo może wydawać się z góry skazana na porażkę. Wszak nikt o zdrowych zmysłach nie porywa papieża i nie zamyka go… w domowej spiżarni.
Papież okazuje się być skromnym, często wręcz nieśmiałym człowiekiem, który życie w niepotrzebnych zbytkach zamieniłby najchętniej na proste, międzyludzkie relacje. Pozornie groźne okoliczności porwania stają się zaczątkiem międzynarodowej dyskusji o człowieczeństwie, kryzysie wartości i wieloreligijnym świecie, w którym wszyscy powinni znaleźć wspólny mianownik – pokojowe współżycie i tolerancję. W trakcie rozwoju zdarzeń okazuje się, że taka właśnie wizja Sama Leibowitza, niepoprawnego marzyciela i rewolucjonisty, okazuje się tym, czego potrzebuje świat. I nagle staje się faktem.
Dzień, w którym porwano papieża to komedia, ale z przesłaniem, w której obok scen rodem z farsy, a nawet slapsticku, współistnieją fragmenty refleksyjne, dające do myślenia.
Terminy: 7 i 8 lutego, godz. 19:00
Miejsce: Pałac Dąmbskich, Żeglarska 8, Toruń
Żenada 20:54, 03.02.2020
Słaby temat jak na komedie!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Chwile grozy nad jeziorem
Brawo jeetes prawdziwym bohaterem 👍
Henias
21:41, 2025-07-01
Znamy personalia podpalacza z Rubinkowa
Porażająca głupota nie boli, ale nazywa się "redakcja" ddtoruń i objawia się konfabulacjaimi głoszonymi publicznie. Dym z tych opon przemieścił się w kierunku poza Toruń i nie objął żadnego teranu zamieszkanego...i nikomu ani niczemu nie zagroził.
bolek
14:40, 2025-07-01
Największa atrakcja Ciechocinka zamknięta. Wydano komun
Upały 35 stopni i akurat fontanna zamknięta. Nie można było przesunąć terminu, by w największe upały chłodziła kuracjuszy?
niki
14:04, 2025-07-01
Region! | 25-latek zabił bezdomnego? Zginął
Morderca to wyborca Mencena, Brauna czy PiS? Posiadanie broni przez psycholi to ich program wyborczy przecież. Egzekucja biednego człowieka. 😡
otwock
14:01, 2025-07-01