Zamknij
REKLAMA

W Toruniu będą świętować Chiński Nowy Rok! Sprawdź, co przygotowano!

11:19, 22.01.2020 | ddtorun.pl
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Małgorzata Litwin

W Toruniu będą świętować Chiński Nowy Rok! Sprawdź, co przygotowano!

W sobotę 25 stycznia 2020 r. Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na świętowanie Nowego Roku Chińskiego, którego symbolem będzie teraz szczur.


Harmonogram wydarzenia:

godz. 18:00 – Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego – wystąpienie podróżniczki Aleksandry Świstow „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin”. Historie z życia Polski w jednym z największych miast Chin i z podróży po Państwie Środka. Opowieści o walkach świerszczy, podrabianym jedzeniu, układaniu się z duchami, targach matrymonialnych, tradycyjnym weselu i nowoczesnych zaręczynach, słodyczach nadziewanych pastą z czerwonej fasoli.

godz. 19:20 – dziedziniec Ratusza Staromiejskiego pokaz tańca ognia nawiązujący do tradycji Chińskiego Nowego Roku w wykonaniu Grupy Cyrkowa. Rozdanie ciasteczek z wróżbą.

Według mitologii chińskiej Szczur jest jednym z najsympatyczniejszych symboli zodiaku. To pierwszy znak zodiaku w cyklu chińskiej astrologii, co w naturalny sposób czyni go osobowością obdarzoną silnymi cechami przywódczymi. Bez problemu i większego wysiłku przejmuje inicjatywę w swoim otoczeniu. Ludzie urodzeni pod znakiem Szczura są obdarzeni niezwykłym urokiem osobistym, który nader często wykorzystują. Odznaczają się elegancją i obyciem towarzyskim. W kontaktach międzyludzkich są niezwykle mili i elokwentni. Dbają o swoje zasoby finansowe co prowadzi często do skąpstwa. Niezwykły krytycyzm w stosunku do otoczenia sprawia iż bywają często negatywnie postrzegani. Cechuje ich malkontenctwo oraz skłonność do narzekania. Z natury Szczur wyróżnia się realizmem i trzeźwym spojrzeniem na świat. Jest pracowity i inteligentny.

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

wiruswirus

1 0

a koronawirusa też będą obnosić 20:03, 25.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SpodziewanySpodziewany

0 0

Komentarz prawdziwego prostaka... 14:14, 02.02.2020


REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone