Zamknij
REKLAMA

Toruńska Książnica Kopernikańska z nagrodą za mobilną grę!

13:47, 22.11.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Nadesłane

Toruńska Książnica Kopernikańska z nagrodą za mobilną grę!

Książnica Kopernikańska została wyróżniona podczas gali wieńczącej 27. Europejskie Dni Dziedzictwa. W uroczystości, która odbyła się 19 listopada 2019 w Warszawie, uczestniczyli organizatorzy najciekawszych wydarzeń promujących dziedzictwo kulturowe. Książnica Kopernikańska otrzymała nagrodę za grę mobilną Modern(izm) Talking.

Spotkania, warsztaty, inscenizacje, spacery, konkursy, wycieczki i zabawy – to tylko niektóre z wydarzeń, które odbyły się w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Przez dwa weekendy września we wszystkich województwach można było wziąć udział w około 1000. wydarzeń kulturalno-edukacyjnych. W 27. edycję EDD zaangażowanych było prawie 400 miejscowości. W Toruniu zaproszono do udziału w mobilnej grze miejskiej Modern(izm) Talking. Architektoniczni łowcy przygód musieli znaleźć 10 pereł toruńskiego modernizmu. W poszukiwaniach pomagała im specjalna aplikacja na smartfony. Grę dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wyróżnienie za zaangażowanie, kreatywność i pomysłowość w imieniu toruńskiej Biblioteki odebrała pani Danetta Ryszkowka-Mirowska, dyrektor Książnicy Kopernikańskiej. Towarzyszyły jej organizatorki gry - panie Beata Antczak-Sabala oraz Katarzyna Rapior-Murawska.

Warto dodać, że Książnica Kopernikańska w Toruniu znalazła się w gronie 5 instytucji z województwa kujawsko-pomorskiego docenionych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Cztery pozostałe to: Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu, Wąbrzeski Dom Kultury, Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu oraz Dom Kultury w Górsku. 

 

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone