Zamknij
REKLAMA

Toruń: na Camerimage zobaczymy najnowszy film Romana Polańskiego!

13:05, 18.10.2019 | AJ
Skomentuj
Foto. Deposit Photos
REKLAMA

Toruń: na Camerimage zobaczymy najnowszy film Romana Polańskiego!

W trakcie Gali Otwarcia 27. edycji Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE zobaczymy film Oficer i szpieg w reżyserii Romana Polańskiego i ze zdjęciami Pawła Edelmana.

Owacje na stojąco, świetne recenzje i najwyższe oceny dla filmu Romana Polańskiego od czasów Pianisty. Epicki thriller Oficer i szpieg na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Harrisa to jedno ze szczytowych osiągnięć w karierze Romana Polańskiego. Na festiwalu w Wenecji film został uhonorowany Wielką Nagrodą Jury oraz prestiżową nagrodą FIPRESCI i są to pierwsze od dekady laury dla polskiego twórcy na weneckiej imprezie.

( Kadr z filmu "Oficer i szpieg",dzięki uprzejmości Gutek Film)

Oficer i szpieg opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii. W rolach głównych występują nagrodzony Oscarem® Jean Dujardin (Artysta, Wilk z Wall Street), Louis Garrel (Marzyciele) i Emmanuelle Seigner (Wenus w futrze). Autorem zdjęć jest wybitny polski operator Paweł Edelman, od filmu Pianista na stałe współpracujący z Polańskim.

Roman Polański opowiada o kulisach jednej z największych afer w historii. 

- Już od dawna chciałem nakręcić film o sprawie Dreyfusa, nie jako dramat kostiumowy, lecz jako historię szpiegowską. W ten sposób można pokazać podobieństwo historycznej afery do tego, co dzieje się w dzisiejszym świecie: prześladowania mniejszości, absurd środków bezpieczeństwa, tajne trybunały wojskowe, wymykające się spod kontroli agencje wywiadowcze, ukrywanie faktów przez rządy, tworzenie fake newsów i wściekłą prasę – mówił Roman Polański.

Perfekcyjne poprowadzona intryga pokazuje system, w którym samonakręcająca się spirala nienawiści niebezpiecznie zaczyna przypominać współczesność. Oficer i szpieg to film o tym, jak historia się powtarza, a jeden człowiek, na przekór wszystkim walczący o sprawiedliwość, może zmienić bieg wydarzeń.

Premierowy pokaz odbędzie się 9 listopada w Centrum Festiwalowym – CKK Jordanki  w Toruniu i będzie częścią Gali Otwarcia EnergaCAMERIMAGE 2019, obowiązują więc zaproszenia, jednakże w miarę dostępności wolnych miejsc, na seans zapraszamy również posiadaczy kart wstępu.

W tym roku festiwal rozpocznie się 9 listopada i potrwa do 16 listopada.

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (9)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Do chamaDo chama

24 11

Do pięt nie dorastasz obu Panom, żałosna anonimowa mendo. Jak powiesz to publicznie pokazując twarz i podpisując się imieniem i nazwiskiem to dostaniesz po prostu z liścia w pysk za obrażanie ludzi. 16:25, 18.10.2019


USA czeka na romkaUSA czeka na romka

6 14

A ty obrońco pedofilka występujesz tu z imienia i nazwiska? I dlatego tak kozaczysz o rozdawaniu liści? 01:48, 19.10.2019


Arek92Arek92

14 5

Komentarz zgłoszony, znajda Cię po IP. Stop z obrażeniem bezkarnym ludzi Internrcie 04:24, 19.10.2019


Do chamaDo chama

13 5

Napisałem list do prawnika Camerimage by chronił Polańskiego i Żydowicza.
Usłyszałem, że zostało złożone zawiadomienie i wniosek o podanie twego IP.
Bój się gnojku 10:59, 19.10.2019


PrawnikPrawnik

39 12

Uważaj. Obrażasz. Chcesz mieć proces? Myślę, że prawnicy pana Polanskiego i Żydowicza powinni się sprawa zająć. 16:23, 18.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ty bnmTy bnm

36 7

A ty bnm jesteś na przepustce z wariatkowa? Co wolontariuszem na toffi jesteś? Czy może nie wiziąłeś leków? durniu skończony.
Polański dostał za ten film Lwa w Wenecji mimo podobnych wypowiedzi jednenj zdebilałej feministki. 16:28, 18.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WstydWstyd

20 2

Że też Tofi się zniża do tak obraźliwych wpisów. Wstyd 14:47, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bnm=tofibnm=tofi

15 1

Bardzo niepokorny wpis hahaha 19:24, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA