Zamknij
REKLAMA

GiOPTD w Toruniu zaprasza na wystawę. Będzie dostępna do 7 grudnia

10:24, 16.10.2019 | online
Skomentuj
Fot. Nadesłana
REKLAMA

GiOPTD w Toruniu zaprasza na wystawę. Będzie dostępna do 7 grudnia

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza na otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród jubileuszowego dwudziestego Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”, które odbędą się jutro (17 października) w Sali Widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu był ogród. Uczestnicy prezentowali własne przemyślenia i interpretacje. Dla jednych ogród to miejsce kontaktu z naturą, z bogatym światem roślin i zwierząt, dla innych bezpieczna przestrzeń relaksu i zabawy, podróż do krainy wyobraźni. Ideą tego ważnego, znanego w wielu punktach globu konkursu jest zainteresowanie młodych ludzi problemami ochrony środowiska i przyrody.

Na wystawie pokonkursowej obejrzeć można prace malarskie, rysunkowe i rzeźbiarskie artystów m.in. z Bangladeszu, Chin, Argentyny, Bułgarii, Tajlandii, Indii, Peru, Uzbekistanu i Sri Lanki. W tym gronie nie zabrakło artystów z Polski, m.in. z ośrodków w Toruniu, Bydgoszczy, Krakowie, Katowicach, Krośnie, Zamościu, Świeciu.

Międzynarodowe jury przyznało 100 nagród indywidualnych. Ponadto trzy instytucje zostały wyróżnione nagrodami specjalnymi za najciekawsze kolekcje prac. Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego uhonorowana zostanie High School of Fine Arts Nicolae Tonitza w Bukareszcie. Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia otrzyma Sampath Rekha International Art Academy w Gothatuwa New Town (Sri Lanka), a Nagroda Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka trafi do Studia ACM w Gliwicach.

Zapraszamy na wystawę pokonkursową, którą można oglądać w obu siedzibach Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka (przy Rynku Nowomiejskim 17 oraz przy ul. Kościuszki 41/47) do 7 grudnia.

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA