Zamknij
REKLAMA

Trwa budowa Młynów Kultury w Toruniu. Co tam będzie?

12:36, 11.06.2019 | AJ
Skomentuj
Foto. Redakcja
REKLAMA

Trwa budowa Młynów Kultury w Toruniu. Co tam będzie?

W bezpośrednim sąsiedztwie Młyna Wiedzy powstaną przestrzenie mieszczące między innymi mediatekę Książnicy Kopernikańskiej, salę wystawową Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka oraz salę prób i przedstawień Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury.

Młyn Kultury zostanie zlokalizowany na sześciu kondygnacjach, kubatura obiektu wyniesie po przebudowie ponad 18 tysięcy metrów sześciennych.

Parter będzie strefą ogólnodostępną – będą się tu mieścić kawiarnia, przestrzeń wystawiennicza i szatnia. Pierwsze piętro zaplanowano jako królestwo galerii, z miejscem na warsztaty plastyczne dla najmłodszych i salą wystawową. Drugie i trzecie piętro zajmie Książnica, która umieści tu swoją mediatekę i przeniesie filię z ul. Kościuszki. W tej części Młyna przewidziano m. in. salę zbiorów i czytelnię, odpowiednio urządzoną i przyjazną kolorystycznie strefę malucha, strefy gier i komiksów oraz salę wykładową. Ostatnie trzy piętra przeznaczamy dla WOAK-u, który urządzi tu swoją główną siedzibę z salą teatralno-koncertową, salami prób i miejscem na funkcjonalne biura.

- Gmach będzie architektonicznie bardzo awangardowy, ultranowoczesny, także w aranżacji wnętrz. Cały będzie dedykowany twórczej, aktywnej kulturze. Będzie się tu mieścić m. in. pierwsza w Polsce i chyba pierwsza w Europie profesjonalna galeria twórczości plastycznej dzieci i młodzieży. Mamy bardzo bogate zbiory tego rodzaju prac i one powinny w końcu być prezentowane – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Całość będzie kosztować 21,5 miliona złotych; część finansowania pokryją środki unijne , resztę budżet województwa. Roboty budowlane rozpoczęły się na początku czerwca, przewidywane zakończenie inwestycji to czerwiec 2020 roku.

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

tfurcatfurca

1 3

O jedno proszę!, trzymać z daleka od tego Młyna tych zlewaczonych różnorodnością wynaturzńców łącznie z Żydowiczem! 21:32, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA