Zamknij
REKLAMA

Jak z kart książki - wielka przestrzeń mniejszych dzieł

15:15, 13.06.2018 | AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Do 29 lipca w CSW można oglądać wystawę "Rzeczy wiście". Iwona Chmielewska, znana toruńska ilustratorka i autorka książek obrazowych pokazuje na niej swoje najbardziej znane prace. Kilkanaście niewielkich eksponatów uzupełnia pokaźny zbiór oryginałów, jakie własnoręcznie wykonała artystka.

Iwona Chmielewska to znana autorka tzw. "picturebooków" czyli "książek obrazowych". Kilka dni temu otworzyła swoją wystawę w CSW.

- Kurator wybrał 16 moich prac, które chcieliśmy pokazać na tej wystawie, pokazujemy na niej jednak tylko 15. To nawiązuje do opowieści o "Ogrodzie Zen", było tam 16 kamieni starannie przygotowanych przez ogrodnika, cesarz jednak wybrał jeden z nich i został usunięty. Wszystko po to, aby nic nie zakłócało harmonii i równowagi - tłumaczy Iwona Chmielewska. - Tych 15 prac na pewno zajmie uwagę.

Poza 15 eksponatami, które prezentowane są na ścianach sali kolumnowej podziwiać możemy także znacznie więcej prac artystki w specjalnych książkach. To oryginały, dlatego oglądając je trzeba zachować należytą ostrożność.

Kolejną wystawę w największej galerii sztuki w Toruniu zaplanowano na piątek (15 czerwca). Swoje prace pokaże jeden z czołowych twórców lat 70. Zdzisław Sosnowski.

- To moja największa dotychczasowa wystawa w Polsce. Ma ona charakter retrospektywny, pewne elementy obrazują moją drogę przez 50 lat pracy. Dzieła w pierwszych dwóch lat to eksponaty z lat 70. W kolejnych zobaczymy to, co tworzyłem już na Zachodzie - zaprasza artysta.

Wernisaż zaplanowano na godz. 19.

(AA)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone