Zamknij
REKLAMA

Dziewięć razy John Lennon i tylko jeden raz Ania Magalska

15:22, 19.04.2018 | AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

John Lennon, Yoko Ono, królowa Elżbieta II i sześć innych postaci będzie można zobaczyć w najnowszej premierze Teatru Wilama Horzycy. Monodram "9 x John L." to spektakl Anny Magalskiej powstały w ramach Sceny Propozycji Aktorskich.

Jeden z czterech kultowych Beatlesów posłużył za inspirację Annie Magalskiej z Teatru Wilama Horzycy. Aktorka na podstawie jego historii i filozofii, jaką wyznawał stworzyła spektakl "9 x John L.".

- Jako 15-letnia dziewczyna byłam zakochana Johnem Lennonem. Często fantazjowałam i marzyłam o tym, aby spotkać The Beatles, zwłaszcza Johna. Oddałabym za to pięć lat życia - żartuje aktorka. - Kiedy poznawałam jego historię, czytając kolejną biografię to uzmysłowiłam sobie, że to fantastyczna postać. To jedna z najbardziej popularnych ikon popkultury i człowiek-symbol. Niewiele wiemy o jego życiu, a ono było dość tragiczne. W tych czasach ciężko znaleźć autorytety, a Lennon to znacznie więcej niż okulary czy koszulki. 

W spektaklu Ania Magalska zagra nie tylko Lennona, ale także osoby z jego najbliższego otoczenia, lub takie, które miały istotny wpływ na życie i rozwój młodego człowieka.

- Będzie Yoko Ono, ikona współczesnych feministek czy królowa Elżbieta II, ale są też postacie wymyślone. To nie ma być pomnik dla Johna Lennona, ja tylko pokazuje jak wyglądały lub mogły wyglądać jego relacje z ludźmi. Jedną z postaci będzie kierowca, który podarował 10-letniemu Johnowi harmonijkę ustną i uważał, że to dzięki niemu powstał zespół The Beatles - dodaje Magalska.

Premierę spektaklu zaplanowano na piątek (20 kwietnia) we foyer II piętra. Spektakl rozpocznie się o godz. 20. 

(AA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone