Zamknij
REKLAMA

Korpo świat na deskach - tak odczarowuje się Conrada.

15:50, 11.04.2018 | AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Teatr Wilama Horzycy zamiast znanego z kanonu szkolnych lektur proponuje spektakl "#ciemność" w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego. Przedstawienie ma pozwolić znaleźć odpowiedzi na pytania o obojętność, odpowiedzialność, teraźniejszość i przyszłość.

Znana z książki Conrada puszcza to w toruńskiej inscenizacji korporacja, w której ludzie pną się po szczeblach awansu, poświęcając często całe swoje życie pracy.

- Bierzemy udział w wyścigu szczurów, przegrywamy - zdradza Maria Kierzkowska. - Człowiek daje się degradować, pozwala się moralnie niszczyć, to o gubieniu podstawowych wartości traktuje nasz spektakl.

Ten spektakl, który porusza także wiele innych ważnych tematów

- Chcemy pokazać, jak duże firmy wykorzystują ludzi, ingerują w środowisko. Pęd za pieniądzem niszczy ludzi - przyznaje Mirosława Sobik, odtwórczyni jeden z ról. - Chcemy, aby widzowie wyszli ze spektaklu z taką refleksją, że trzeba bardziej świadomie żyć. 

Spektakl realizowany jest z myślą o młodzieży. Ma promować otwartą postawę wobec innych.

- Ważne jest to, jak ludzie traktują siebie, jak traktujemy obcych. Na ten hejt, nienawiść i nietolerancję nie ma mojej zgody - apeluje Sobik.

Premierę spektaklu "#ciemność" zaplanowano na 14 kwietnia na scenie na zapleczu.

"#ciemność" - reżyseria - Tomasz Kaczorowski/Paweł Paszta.

Występują: Maria Kierzkowska, Mirosława Sobik, Jarosław Felczykowski, Wojciech Jaworski (gościnnie), Paweł Kowalski, Arkadiusz Walesiak.

(AA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone