Zamknij
REKLAMA

"Literkowo" dla już starszych naj-najów

15:25, 10.04.2018 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Baj Pomorski zaprasza na kolejny spektakl wpisujący się w nurt teatru inicjacyjnego - "Literkowo" to kolejny autorski projekt Marty Parfieniuk-Białowicz i Edyty Soboczyńskiej. Jak odbiorą go "naj-najmłodsi"?

Autorki kultowych "Przytulaków" postanowiły po raz kolejny stworzyć spektakl dla dzieci od drugiego roku życia. Zainspirowane rozmowami z rodzicami zaczęły pracę nad "Literkowem". 

- Ten spektakl dedykujemy dzieciom powyżej drugiego roku życia, czyli troszeczkę starszym niż odbiorcy "Przytulaków" - tłumaczy Marta Parfieniuk-Białowicz. - "Przytulaki" gramy już ponad 6 lat, doszłyśmy do wniosku, że to właściwy moment na kolejny spektakl, na następny krok z oswajaniem najmłodszych z teatrem. To ma być takie "bezpieczne przejście" z przestrzeni kawiarni teatralnej na scenę.

W przeciwieństwie do "Przytulaków", w "Literkowie" aktorki nie będą grały tuż obok swoich odbiorców. To ma być pierwszy kontakt najmłodszego widza ze sceną

- Wyraźnie rozgraniczyłyśmy scenę i widownię, ale wychodzimy do naszych widzów, staramy się nimi zaopiekować - przyznaje Edyta Soboczyńska. - W tym spektaklu wiele jest interakcji, ona zdecydowanie jest najważniejsza w dzisiejszym teatrze.

"Literkowo" to muzyczny spektakl z małą ilością dialogów, który skupia się na literach alfabetu oraz czterech podstawowych kolorach: czerwonym, niebieskim, żółtym i zielonym. Maluchy instynktownie poznają litery, jakich użyto w spektaklu. To ma być jednak przede wszystkim zabawa.

- Nie chcemy, żeby była to lekcja języka polskiego. Zależy nam na tym, aby stymulować dzieciaki do nauki, a nie uczyć. Zachęcamy do sięgania po książeczki - dodaje Soboczyńska.

Na pewno naj-najmłodszych widzów zainteresuje kolorowa scenografia.

- To sztuka użytkowa, ona ma służyć moim klientom - czyli obu aktorkom. Ja dopasowałem się do ich koncepcji - zaznacza Krzysztof Białowicz, autor scenografii.

Premierę "Literkowa" zaplanowano na niedzielę (15 kwietnia) o godz. 16:30.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone