Łukasz Patelczyk rok temu prezentował swoje prace na wystawie "Przez pryznat" w CSW. Teraz wraca do Torunia, aby zaprezentować prace, jakie stworzył w ciągu siedmiu ostatnich lat. Najbardziej spektakularne dzieła ukończył raptem kilka dni temu.
Łukasz Patelczyk ma 32 lata, jest absolwentem gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Specjalizuje się w malarstwie abstrakcyjnym i przedstawiającym, stara się je łączyć. Przed rokiem kilka jego prac można było zobaczyć na wystawie "Przez pryzmat", teraz młody artysta wraca do CSW. "Migotanie" pokazuje pełne kompendium jego twórczości.
- To moja pierwsza indywidualna, tak duża wystawa. Zaprezentuję na niej m.in. dwie wielkie realizacje w sali kolumnowej. To nie jest pierwszy raz kiedy podjąłem się malowania na ścianie. One są dużą wartością tej wystawy, nie chcieliśmy pokazywać tylko malarstwa sztalugowego - przyznaje w rozmowie z DDToruń.pl Łukasz Patelczyk.
W twórczości artysty widać inspiracje różnymi rodzajami malarstwa, nie są to jednak konkretne okresy, Łukasz lubi wracać do estetyki i technik, z którymi wcześniej się zetknął. Tę różnorodność chciano pokazać na wystawie "Migotanie".
- Wybraliśmy 40 obrazów, pokażemy 18 i dwa murale. Chcieliśmy pokazać wszystkie główne zainteresowania Łukasza. To ma być kompendium zainteresowań twórczych - tłumaczy Mateusz Kozieradzki, kurator wystawy "Migotanie". - W twórczości Łukasza można zauważyć obrazy hybrydalne, jednym z najważniejszych obiektów był dla nas obraz wypożyczony ze zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku.
Wernisaż wystawy zaplanowano na piątek (9 marca) na godz. 19. "Migotanie" można oglądać w CSW do 20 maja.
widzowie23:17, 15.03.2018
hmmm taak?
a gdzie?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Z piekła slumsów do aresztu w Toruniu. Kim jest?
Na pal nabić jak w średniowieczu i spalić
R
22:59, 2025-07-05
Nowa umowa na czołgi K2 coraz bliżej. "Wzmocnić polski
Dzisiaj wszyscy zaopatrują się w drony a polska kupuje rudy 102🤣
Weterynarz
22:16, 2025-07-05
Po śmierci Klaudii: Fundacja żąda danych
Ale raczej Klaudia to wielbicielka obecnej władzy która była jest i będzie za tym aby sprowadzać kolorowych do Polski. Bo przecież *%#)!& że Polska się wyludnia, a jednocześnie chcą wprowadzać legalną aborcję. Tak ja jestem za aborcja ale na tych *%#)!& i osobach które nie wzięły karty do głosowania w sprawie referendum
Lechita
20:51, 2025-07-05
3 promile i małe dzieci w aucie
Pewnie jakaś qrwa z Ukrainy.
Fan Stefana
17:22, 2025-07-05