Zamknij
REKLAMA

Chcesz się pozbyć starych ubrań? Zanieś je do TYCH SKLEPÓW we Włocławku!

16.00, 20.01.2023 N.S. (DDWłocławek)/D.W.
Skomentuj W salonach Reserved, Cropp, House oraz Sinsay we Włocławku są pojemniki na używaną odzież. Fot. LPP
REKLAMA

We toruńskich salonach Reserved, Mohito i innych marek należących do LPP można zostawiać stare ubrania. Część trafi do osób bezdomnych, a reszta zostanie wykorzystania do produkcji nowej odzieży.

Spółka LPP prowadzi zbiórkę odzieży w wybranych salonach w Polsce już od połowy 2018 r. Pierwotnie kontenery na stare ubrania stały w 20 wybranych sklepach Reserved. W kolejnych latach akcję stopniowo rozszerzano na pozostałe marki i kolejne miasta.

W ciągu ponad 4 lat trwania akcji LPP zebrało przeszło 12 ton ubrań, które za pośrednictwem Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta trafiły do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej

- informuje LPP.

Punkty przekazywania używanej odzieży również w Toruniu!

Odzieżowy gigant poinformował właśnie, że inicjatywa została rozszerzona na wszystkie salony marek LPP w całej Polsce.

- Ubrania z dowolną metką można obecnie oddać w każdym z blisko tysiąca sklepów Reserved, Mohito, Cropp, House i Sinsay w kraju. Odzież w dobrym stanie jest przekazywana osobom w kryzysie bezdomności. Pozostałe ubrania, zgodnie z ideą mody cyrkularnej, trafią do przetworzenia stając się w przyszłości surowcem do produkcji przędzy zgodnie z ideą textile-to-textile

- wyjaśnia LPP.

Używaną odzież można zostawiać również we włocławskich salonach Reserved, Cropp, House, Mohito oraz Sinsay. Wszystkie są zlokalizowane w Galerii Copernicus i CH Plaza. Sinsay działa też w retail parku przy Szosie Bydghoskiej.

W salonach pojawiły się specjalnie oznaczone pojemniki, do których można wrzucać ubrania. Odzież można przekazywać również bezpośrednio do sprzedawców.

Tylko ubrania w dobrym stanie!

- Ważne, by rzeczy były w dobrym stanie, pozwalającym na ich ponowne użycie

- podkreśla LPP.

Jednak nawet jeśli część ubrań okaże się nieodpowiednia do przekazania potrzebującym, firma będzie je wykorzystywać. Sortowane i dzielone na wykonane z bawełny oraz poliestru ubrania, mają być w przyszłości przekazywane do ponownego przetworzenia.

LPP od jakiegoś czasu współpracuje ze start-upem Use Waste, który zajmuje się opracowaniem technologii produkcji przędzy z odpadów tekstylnych.

(N.S. (DDWłocławek)/D.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%