Zamknij

To koniec sokowego potentata spod Torunia. Zakład zostanie sprzedany!

16.00, 22.09.2022 A.J.
Skomentuj fot. archiwum
REKLAMA

Dla wielu to koniec pewnej epoki. Działalność kończy bardzo znana firma spod Torunia, której produkty swojego czasu można było kupić w sklepach w całym kraju. Zakład od dłuższego czasu nie produkował, zwolnił pracowników i ostatecznie został wystawiony na sprzedaż. 

Chodzi oczywiście o firmę Marwit w Złejwsi Wielkiej koło Torunia. Najpierw wstrzymano tam produkcję, następnie zwolniono pracowników a teraz wystawiono go na sprzedaż, co oznacza, że popularnych soków owocowych i warzywnych już nie kupimy.

Smutny koniec 

Co prawda jeszcze kilka lat temu Marwit zajął pierwsze miejsce w rankingu poświęconym producentom soków i nektarów (wyprzedził wtedy Maspex, Pure Plus, Coca-Cola Company i Hortex Holding oraz Polmlek), ale od dłuższego czasu firma miała duże problemy, przede wszystkim natury finansowej.

W maju 2020 roku wobec Marwitu wszczęto postępowanie sanacyjne w V Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego w Toruniu. Sąd ustanowił w firmie zarządcę. Z powodu wycofania się potencjalnego inwestora z prowadzonych rozmów, zadłużona firma utraciła perspektywę przywrócenia produkcji, a w konsekwencji kontynuowania działalności gospodarczej.

Jeszcze na początku 2021 roku będąca w restrukturyzacji spółka zatrudniała ok. 200 osób, dodatkowo współpracowała z ok. 50 kierowcami na własnej działalności. Z częścią zatrudnionych rozwiązano stosunek pracy 31 maja, a z pozostałymi 30 czerwca 2021 roku.

[ZT]35092[/ZT]

Zakład na sprzedaż

Obecnie trwa procedura przygotowawcza do sprzedaży majątku Marwitu. Przetarg może odbyć się jeszcze w tym roku. Przypomnijmy, że wartość rynkowa przedsiębiorstwa wynosi obecnie ponad 44 miliony złotych.

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Hehehehe Hehehehe

2 4

Czyżby Pisopolska rzeczywistość potegi gospodarczej pisokraju?.... 16:47, 22.09.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

mikimiki

9 0

nie, to przebimbanie majątku przez właściciela! 18:54, 22.09.2022


Hehehehe Hehehehe

6 0

Aha ..no to się nalezy 21:34, 22.09.2022


0%