Zamknij

Znana marka inwestuje w Toruniu! Oto, co powstanie przy Świdnickiej

12:33, 11.01.2022 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. Nadesłana
REKLAMA

Znana marka inwestuje w Toruniu! Oto, co powstanie przy Świdnickiej

Nowy rok – nowe inwestycje w strefie „Toruń - Wschód”. Przy ulicy Świdnickiej powstanie nowa siedziba firmy HF Inverter. Budowa rozpocznie się w pierwszym kwartale 2022 roku, zakończenie prac zaplanowano na końcówkę tego roku. Od początku procesu inwestycyjnego z przedsiębiorstwem współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Spółka HF Inverter teren przy ulicy Świdnickiej 14 o powierzchni 0,53 ha kupiła od miasta w 2020 roku za 454 500 zł. Firma planuje wybudować w tym miejscu halę magazynowo - produkcyjną z budynkiem administracyjnym.

Zaprojektowano jednokondygnacyjny budynek magazynu małych silników elektrycznych, obudów, przekładni i akcesoriów do ich montażu oraz trzykondygnacyjny budynek administracyjny z dodatkową kondygnacją socjalną, w którym na parterze znajduje się montowania z częścią socjalną, zaś wyższe kondygnacje są przeznaczone na biura. Łączna powierzchnia zabudowy wyniesie 1206 m², wysokość elewacji frontowej to 15 m. Projekt budynku powstał w studiu architektonicznym mgr inż. arch. Bogny Markowskiej.

Warto dodać, że w związku z nową inwestycją firma HF Inverter zatrudni 6 nowych pracowników. W całym obszarze Strefy Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń-Wschód” objętym projektem dla małych i średnich przedsiębiorstw powstanie 50 nowych miejsc pracy.

Firma HF Inverter Polska Sp. c. zajmuje się dystrybucją i serwisem urządzeń techniki napędowej. Po zakończeniu inwestycji profil firmy zostanie poszerzony o produkcję przekładni mechanicznych zębatych co w znaczącym stopniu zwiększy potencjał firmy.

Jako dystrybutor przemienników częstotliwości marki Eura Drives Electric, HF Inverter jest wiodącym dostawcą urządzeń napędowych na rynek wentylacyjny. Firma jest właścicielem marki ZD Motor Polska, lidera branży napędowej w przemyśle kotłów na pellet.

[ALERT]1641900792074[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MorfeuszMorfeusz

1 0

Super robota będzie 👍👍👏 08:06, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%