Zamknij
REKLAMA

Tanie ogrzewanie na miarę Twoich potrzeb! Postaw na specjalistów branży

00:00, 07.06.2021 | artykuł sponsorowany
Fot. materiały promocyjne

Chcesz zainstalować w swoim domu nowoczesne ogrzewanie i wentylację z odzyskiem ciepła? Postaw na doświadczenie i profesjonalizm firmy Automatik Elektrociepło, która ma 25 lat doświadczenia na rynku grzewczym. 

Firma Automatik Elektrociepło specjalizuje się w projektowaniu i instalacji ogrzewania oraz wentylacji dla budownictwa jednorodzinnego i wielorodzinnego oraz obiektów sakralnych. Do każdego projektu podchodzi z należytą starannością tak, by sprostać oczekiwaniom inwestora. 

Dziś normą jest czerpanie korzyści z własnej energii pozyskiwanej z paneli fotowoltaicznych. Elektryczne ogrzewanie z  oferty Automatik Elektrociepło doskonale z nimi współpracuje. 

Ogrzewanie elektryczne akumulacyjne – piece dynamiczne 

Ogrzewanie akumulacyjne ma wielu zwolenników z uwagi na zasilanie urządzeń grzewczych (piece akumulacyjne czy ogrzewanie podłogowe) tanią energią elektryczną.

Tani prąd wiąże się ze zmianą umowy z dostawcą energii na taryfę nocną, weekendową lub grzewczą. Ponadto połączenie akumulacji z energią pozyskaną z paneli fotowoltaicznych procentuje niskimi kosztami użytkowania, a przede wszystkim ogrzewania. 

Piece akumulacyjne z rozładowaniem dynamicznym typu SHF wykorzystują wszystkie zalety taniej energii elektrycznej. Dzięki doskonałej izolacji pieca, ciepło uzyskane w taniej taryfie jest gromadzone wewnątrz pieca, a następnie poprzez cichy wentylator oddawane do pomieszczenia.

Każdy piec wyposażony jest w elektroniczne sterowanie, a całość dodatkowo można wzbogacić automatykę o regulację pogodową

Ogrzewanie bezpośrednie CND - grzejniki elektryczne

Grzejniki CND charakteryzują się wysokiej klasy wykonaniem i nowoczesnym wyglądem. Dzięki technologii DUAL THERM pomieszczenia są ogrzewane poprzez promieniowanie i konwekcję

Ogrzewanie CND jest sterowane elektronicznie przy użyciu panelu obsługi z wyświetlaczem. System ma funkcję inteligentnego oszczędzania energii. Pozwala również na ustawienie programu tygodniowego.

Ogrzewanie CND jest wyposażone w czujnik ruchu. Dzięki niemu system automatycznie obniża temperaturę pustego pomieszczenia lub przełącza się w tryb gotowości przy otwartych oknach.

Wentylacja z odzyskiem ciepła – rekuperacja decentralna 

Prawidłowo zbilansowana moc dla domu jest gwarancją utrzymywania stałej temperatury. Pozostaje zadbać o prawidłową wentylację w budynku mieszkalnym. Wymiana powietrza jest niezbędna dla prawidłowej wilgotności, która powinna być utrzymana na poziomie 40-60%RH. Minimalna wymagana powietrza w ciągu godziny powinna wynosić 0,4 kubatury pomieszczenia. Brak wentylacji zwiększa wilgotność względną w pomieszczeniu. Rezultatem jest rozwój pleśni i grzybów

Uzupełnieniem komfortu cieplnego jest prawidłowo działająca wentylacja.  Zadaniem rekuperatorów jest dostarczanie wysokiej jakości, świeże powietrze bez strat ciepła wewnątrz w domu. 

Cicha praca rekuperatorów wewnątrzściennych  jest racjonalnym uzupełnieniem wyposażenia pomieszczeń, które wymagają wentylacji. Domy z bardzo dobrą izolacją szczególnie są narażone na pojawianie się pleśni i grzybów na ścianach, oknach. 

Wentylacja z odzyskiem ciepła  poprawi cyrkulację powietrza w pomieszczeniach i zapobiegnie uczuciu znużenia. Ponadto wpłynie na obniżenie kosztów energii elektrycznej w domu. 

Zanim rozpoczną się prace montażowe 

Przystępując do projektowania ogrzewania akumulacyjnego w domu lub mieszkaniu należy określić zapotrzebowanie cieplne budynku, ustalić typ pieca (standard, niski , płaski) i określić moc jednostkową na metr kwadratowy.  

Dobra izolacja termiczna podłóg, ścian oraz szczelne okna i drzwi zmniejszają zapotrzebowanie na energię cieplną i zwiększają opłacalność stosowania ogrzewania elektrycznego. Ale nie można zapominać o odpowiedniej wentylacji, która utrzymuje właściwą wilgotność pomieszczeń z odzyskiem ciepła nie ma strat na wymianie powietrza. 

Estetyka

Potrzebne prace pozwolą estetycznie wykończyć ściany i ukryć elementy montażowe. Zalety ogrzewania elektrycznego akumulacyjnego nie ograniczają się tylko do niskich kosztów montażu i eksploatacji. Zastosowanie pieców akumulacyjnych nie wymaga doprowadzenia innego niż energia elektryczna nośnika energii.

Urządzenia nie wymagają kosztownych przeglądów i konserwacji. Poprzez wzrost udziału odnawialnych źródeł energii w sieci energetycznej bierzemy czynny udział w ochronie środowiska, użytkując piece akumulacyjne.    

Skąd niskie koszty ogrzewania? 

Silnym argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem są niskie koszty użytkowania.

Dlaczego tak się dzieje? Elektrownie nadmiar energii sprzedają w niższych cenach. Gromadzenie energii w piecach odbywa się w czasie trwania taryfy „nocnej” lub „pozaszczytowej” kiedy energia jest prawie 50% tańsza.

Ogrzewanie  akumulacyjne  utrzymuje stałą temperaturę przez cały sezon grzewczy. Automatyka steruje i analizuje ilość ciepła zgromadzoną w piecu, jednocześnie dokonując pomiarów temperatury zewnętrznej.

Dzięki tym danym, następuje precyzyjne określenie wymaganego czasu pracy zespołu pieców grzewczych, poprzez kontrolę momentu włączenia i wyłączenia ładowania tanią energią. Funkcja samoadaptacyjna  sterowania pozwala na radykalne obniżenie kosztów, szczególnie w okresach przejściowych, takich jak wiosna czy jesień.

Sterowanie za pomocą zintegrowanego panela obsługowego z wyświetlaczem LCD precyzyjnie konroluje temperaturę

Tania energia z II taryfy oraz panele fotowoltaiczne wpłyną znacznie na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem oraz pracą innych urządzeń elektrycznych

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%