Zamknij
REKLAMA

Kolejna, duża inwestycja Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych

12:02, 05.08.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Jarosław Józefowicz na zdjęciu Fot. Redakcja
REKLAMA

Kolejna, duża inwestycja Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych

GWI Bauunternehmung GmbH - spółka zależna w 100% od ERBUD S.A. - podpisała wartą 6 mln euro (26,5 mln zł) umowę z TZMO Deutschland GmbH na budowę nowoczesnego biurowca w Berlinie.
 
Roboty budowlane rozpoczną się 20 sierpnia 2020 roku, termin realizacji jest przewidziany na 21 października 2021 roku. Podwykonawcą robót będzie ERBUD S.A.
 
- Cieszymy się z tej współpracy, nasze firmy łączy wiele podobieństw. Zarówno ERBUD, jak i TZMO wywodzą się z Torunia, są liderami w swoich branżach i aktywnie prowadzą działalność biznesową poza granicami Polski - mówi Dariusz Grzeszczak, prezes zarządu ERBUD S.A.
 
- Powołaliśmy GWI GmbH w 1993 roku jako naszą pierwszą inwestycję zagraniczną. Dzisiaj firma z powodzeniem realizuje duże inwestycje na terenie Niemiec i jest znaczącym partnerem dla wielu inwestorów. Podobnie jak nasz partner z Torunia, TZMO S.A., postawiliśmy w modelu biznesowym m.in. na dywersyfikację geograficzną. W 2018 roku kupiliśmy 100% udziałów w Grupie IVT w Niemczech. Oprócz rodzimego rynku jesteśmy obecni także na rynkach niemieckim, belgijskim, francuskim, holenderskim, szwedzkim oraz norweskim - dodaje prezes Dariusz Grzeszczak.
 
- ERBUD obchodzi w tym roku 30. rocznicę powstania, natomiast w 2021 roku mija 70 lat od powstania przedsiębiorstwa państwowego Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych i 30 lat od powołania spółki akcyjnej TZMO. Ekspansję zagraniczną rozpoczęliśmy w 1996 roku, powołując pierwszą spółkę zagraniczną Bella Hungaria, obecnie TZMO Hungary. Dziś spółki Grupy TZMO są zlokalizowane na 18 rynkach świata: w Polsce, Niemczech, Czechach, Austrii, na Węgrzech, na Słowacji, w Niderlandach, Szwajcarii, Danii, Francji, Rumunii, Indiach, Stanach Zjednoczonych, Federacji Rosyjskiej, Ukrainie, Litwie, Łotwie, Białorusi. Na przykładzie naszych firm można pokazać, jak rozwinęła się polska gospodarka po 1989 roku - mówi Jarosław Józefowicz, prezes zarządu TZMO S.A.
 
To pierwszy projekt realizowany przez Grupę ERBUD dla wywodzącej się z Torunia spółki. Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych powstały w 1951 roku. TZMO S.A. to wiodący producent i dostawca artykułów higienicznych, kosmetycznych i wyrobów medycznych. Marki bella, seni, happy, matopat są obecne ponad 80 rynkach świata.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod najnowszą inwestycję została zaplanowana na 28 sierpnia br. w siedzibie TZMO Deutschland Gmbh w Biesenthal.

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

QbcQbc

6 0

Ciekawe czy zarobki w Toruniu i za granicą są takie same. Właściciel chyba szanuję swoich rodaków i ich nie tnie na kasie? 13:18, 05.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ToruniakToruniak

2 0

Szkoda że nie w Toruniu. U nas działki idą pod budowę warsztatu wymiany opon 14:34, 05.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz