Zamknij
REKLAMA

Toruń: ZUS przywraca bezpośrednie badania przez lekarzy orzeczników

13:55, 13.05.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj
REKLAMA

Toruń: ZUS przywraca bezpośrednie badania przez lekarzy orzeczników

Od 11 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznowił bezpośrednie badania przez lekarzy orzeczników ZUS.  Mieszkańcy naszego regionu mogą zatem spodziewać się indywidualnych zawiadomień o terminie oraz miejscu badania.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przywraca bezpośrednie badania lekarskie przez lekarzy orzeczników ZUS. Badania w poszczególnych jednostkach zakładu planowane są przy szczególnym uwzględnieniu aktualnego stanu i rozwoju sytuacji epidemiologicznej na terenie poszczególnych jednostek ZUS.

- Brana jest pod uwagę liczba zachorowań na koronwirusa w danym regionie. Na Kujawach i Pomorzu pierwsi ubezpieczeni zostali już zbadani 11 maja - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. - Przypomnijmy, że od 16 marca badania bezpośrednie zaplanowane przez lekarzy orzeczników i komisje lekarskie były z powodu epidemii przesuwane na późniejszy okres. We wszystkich tych sprawach, w których to było możliwe, nasi lekarze orzecznicy orzekali i orzekają zaocznie, na podstawie dokumentacji. Teraz stopniowo przywrócony zostanie normalny tryb pracy, który uwzględnia także badania bezpośrednie – dodaje rzeczniczka.

Na podstawie Tarczy Antykryzysowej orzeczenia lekarskie, które były wydane na określony czas i stanowiły podstawę do wypłaty rent i świadczeń rehabilitacyjnych, a ich ważność upłynęła lub upłynie w trakcie stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii lub w ciągu 30 dni po odwołaniu tego stanu, są z mocy prawa przedłużane na 3 miesiące.

Warunkiem jest jednak, aby osoba złożyła wniosek o świadczenie na dalszy okres przed upływem terminu ważności tego orzeczenia.

[ALERT]1589370928647[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz