Zamknij
REKLAMA

Przedsiębiorcy zostaną jednak zwolnieni z ZUS! Prezydent potwierdza!

13:10, 25.03.2020 | FD
Skomentuj
fot. archiwum
REKLAMA

Przedsiębiorcy zostaną jednak zwolnieni z ZUS! Prezydent potwierdza!

Sprawa obowiązkowych składek ZUS dla przedsiębiorców zmienia się jak w kalejdoskopie. Najpierw przedsiębiorcy mieli mieć tylko odroczony ZUS, później zawieszony według kryterium dochodu, ale najpewniej składki zostaną zawieszone na trzy miesiące w ogóle. 

Informację tę podają fachowe źródła, związane z działalnością księgową. Rząd wycofał się najprawdopodobniej ze swoich wcześniejszych deklaracji. Już w nocy ministrowie przyznawali nieoficjalnie, że tarcza odpuści przedsiębiorcom ZUS na trzy kolejne miesiące. Jest jednak jedno "ale" - składki mają płacić dalej przedsiębiorcy, którzy zatrudniają więcej niż 9. pracowników. Informacje te potwierdził prezydent Andrzej Duda.

O uzyskanie takiego rozwiązania apelowali od kilku dni przedsiębiorcy. Z naszych informacji wynika, że Prawo i Sprawiedliwość wycofało się ze wcześniejszych rozwiązań po naciskach przedstawicieli przedsiębiorców, polityków Konfederacji i PSL. 

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Ja123Ja123

2 2

"Najpewniej". Najpewniej to zwolnieni zostaną politycy. Z pracy. 13:39, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LukppLukpp

1 1

Brawo!!! Tylko Rydzyk i TVP dla władzy się liczy, moja firma zatrudnia powyżej 60 osób więc idziemy na bezrobocie. Boją się przesunąć wybory bo po tych decyzjach zadowolenie społeczeństwa będzie tragiczne a jak wygrają będą mieli to w du..e! 22:52, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz