Zamknij
REKLAMA

Jest nowy inwestor. Na swoją siedzibę wybrali właśnie Toruń!

12:32, 12.08.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

Jest nowy inwestor. Na swoją siedzibę wybrali właśnie Toruń!

Firma Kastenmüller GmbH z siedzibą w Niemczech otworzyła swój oddział w Polsce. Firma działająca w branży zbożowo-młynarskiej wybrała na swoją siedzibę Toruń - biurowiec przy ul. Polnej 105 - m. in. ze względu na wieloletnie tradycje młynarskie w naszym mieście. Przedsiębiorstwo zdecydowało się ulokować swoją siedzibę w Toruniu dzięki współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową, Kujawsko-Pomorskim Centrum Obsługi Inwestora i Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Kastenmüller jest średnim przedsiębiorstwem zatrudniającym na stałe 50 pracowników w centrali pod Monachium. Ma także swoje liczące kilkaset zatrudnionych oddziały w Austrii i w Turcji. Spółka chce rozwijać swoje toruńskie biuro projektowe i w najbliższych latach planuje wdrożenie produkcji zaprojektowanych w naszym mieście nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu zbożowo-młynarskiego, które z Torunia wysyłane będą do odbiorców na całym świecie. Kastenmüller Polska działa w Toruniu przy ul. Polnej 105. Podczas spotkania przedstawicieli CWB z polskim i niemieckim zarządem firmy ustalono szczegóły współpracy i możliwości wsparcia ze strony miasta dla zagranicznego inwestora. Oficjalne otwarcie filii bawarskiej spółki w Toruniu odbędzie się w październiku 2019 roku.

Kastenmüller od ponad 50 lat projektuje i dostarcza instalacje z zakresu przemysłu zbożowo-młynarskiego. Dzięki doświadczeniu w projektowaniu, realizacji, konserwacji, serwisowaniu instalacji technologicznych w przemyśle młynarskim oferuje usługi jako kompetentny partner. Najnowocześniejszą technologię procesową łączy z innowacyjnymi rozwiązaniami w wielu dziedzinach przemysłu spożywczego. Firma zajmuje się m.in. budową pod klucz młynów: pszennych, żytnich, kukurydzianych, linii pet-food, modernizacją istniejących obiektów, budową kaszarni, płatkarni, linii makaronowych, silosów i hal do materiałów sypkich. Kastenmüller projektuje i buduje instalacje technologiczne dla przemysłu spożywczego, specjalizuje się m.in. w projektowaniu młynów do produkcji różnych gatunków mąk. Firma oferuje koordynowanie prac montażowych na miejscu, uruchomienie, szkolenie personelu oraz wspieranie klienta, by zagwarantować bieżącą produkcję.

[ALERT]1565606140021[/ALERT]

REKLAMA
(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

hej czyhej czy

3 3

hej czy ty zjadłeś mój muller? nieeeeeeeeeeeeeeeeee:)
19:37, 12.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jawohljawohl

0 0

richtig! genau! wo ist m(u umlaut)uller? 21:13, 12.08.2019


© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone