Wiadomości z regionu

Zamknij

O krok od tragedii pod Toruniem! Wszystko nagrała kamerka samochodowa [WIDEO]

Daniel Wiśniewski Daniel Wiśniewski 14:17, 24.06.2026 Aktualizacja: 14:37, 24.06.2026
1 O krok od tragedii pod Toruniem! Wszystko nagrała kamerka samochodowa Fot. Screen Youtube

Niebezpieczna sytuacja z powiatu toruńskiego trafiła do jednego z najpopularniejszych kanałów motoryzacyjnych w polskim internecie. Nagranie zostało opublikowane w 1471. odcinku programu „Stop Cham”, który od lat publikuje materiały dokumentujące niebezpieczne zachowania kierowców na polskich drogach.

::addons{"type":"alert"}

Kanał prowadzony w serwisie YouTube gromadzi nagrania przesyłane przez kierowców z całego kraju. Materiały pokazują m.in. niebezpieczne manewry, wymuszenia pierwszeństwa, agresję drogową oraz sytuacje, które mogły zakończyć się tragedią.

O krok od tragedii pod Toruniem

Do zdarzenia doszło na wlocie do Osieka nad Wisłą od strony Dzikowa.

Na początku nagrania (zaczyna się w 32 sekundzie) widać kierującego osobową hondą na tablicach rejestracyjnych rozpoczynających się od „KOL”, które wskazują na powiat olkuski w województwie małopolskim.

::video{"type":"single","item":"2530"}

Kierowca postanowił wyprzedzić dwa jadące przed nim samochody – auto autora nagrania oraz osobówkę znajdującą się przed nim. W miejscu zdarzenia znajdowała się na dodatek linia ciągła.

Czołowe zderzenie było bardzo blisko

Podczas wykonywania manewru z przeciwnego kierunku nadjeżdżał ford na toruńskich tablicach rejestracyjnych. Z nagrania wynika, że kierowca hondy nie miał wystarczającej ilości miejsca, aby bezpiecznie zakończyć wyprzedzanie. Kierujący fordem został zmuszony do gwałtownej reakcji i zjechał niemal do rowu, by uniknąć zderzenia.

Cała sytuacja trwa zaledwie kilka sekund, ale pokazuje, jak niewiele brakowało do poważnego wypadku.

W komentarzach pod filmem wielu internautów zwraca uwagę, że nawet jeśli przepisy pozwalały w tym miejscu na wyprzedzanie, kierowca powinien ocenić, czy ma wystarczająco dużo czasu i miejsca na wykonanie manewru.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

asadasad

0 0

nawet nie wiem jak skomentować :O

14:43, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%