Przez cztery najbliższe dni zamknięta będzie popularna droga wojewódzka pod Toruniem! Taką informację podał Zarząd Dróg Wojewódzkich. To z powodu ćwiczeń wojskowych.
Chodzi o drogę wojewódzką nr 250, czyli trasę o długości 14 km łącząca drogę krajową nr 15 w Suchatówce ze Służewem i dalej przechodząc w drogę wojewódzką 266 z Aleksandrowem Kujawskim, Ciechocinkiem oraz drogą krajową nr 91. Przebiega przez tereny dwóch powiatów, toruńskiego i aleksandrowskiego.
Wojewódzka 250 w całości biegnie przez poligon. Zdarza się więc, że musi być ona częściowo zamknięta. Takie decyzje podejmowane są z reguły z powodu trwających tam ćwiczeń wojskowych.
Droga wojewódzka nr 250 na odcinku od drogi krajowej nr 15 do Służewa będzie zamknięta w następujących dniach i godzinach:
5.08.2025 (7:00 – 15:00)
6.08.2025 (7:00 – 15:00)
7.08.2025 (7:00 – 15:00)
8.08.2025 (7:00 – 15:00)
Zarząd Dróg Wojewódzkich (ZDW) informuje, że ze względu na dynamiczny charakter ćwiczeń wojskowych, mogą zostać wprowadzone dodatkowe zamknięcia lub modyfikacje zapowiedzianych terminów. Na ten moment nie ma jeszcze harmonogramu na lipiec.
Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu przypomina, że przebywanie na poligonie w trakcie strzelań i ćwiczeń z użyciem ostrej amunicji jest niezwykle niebezpieczne. Nawet gdy ćwiczenia nie są prowadzone, istnieje ryzyko znalezienia niewybuchów i niewypałów, które mogą zakończyć się tragicznie.
Przypominamy, że lekceważenie zakazów wstępu na obiekty poligonowe, zbieranie runa leśnego, pozyskiwanie metalowych części zużytej amunicji, przemieszczanie i przywłaszczanie nieznanych przedmiotów to główne przyczyny tragicznych zdarzeń z udziałem ludności cywilnej mieszkającej w pobliżu poligonu.
1 0
Znowu agent ApelbaumSikorski i knesejm zdrady Rzeczpospolitej z premierem wszystkich Niemców tfuskiem ostrzą zęby na rozkaz z Izra(zbrodniarz)era na tą złą Rosję do wojny trenują ćwiczą dzień i noc i FajnoPolactwo znowu szczerbate wróci w worach na śmieci z rosyjskiego poletka