Modernizacja hali, inwestycje w Toruniu i Bydgoszczy, zmiany w budżecie i głos młodzieży w oświacie – tym zajęli się radni podczas ostatniej sesji sejmiku.
W poniedziałek (23 czerwca) odbyła się kolejna sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas posiedzenia radni zajęli się szeregiem spraw związanych z rozwojem regionu, inwestycjami, finansami i edukacją.
Na początku sesji zaprezentowano raporty i sprawozdania dotyczące sytuacji społecznej i infrastrukturalnej w województwie. Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu, Michał Neumann, przedstawił ocenę zasobów pomocy społecznej za 2024 rok. Radni zapoznali się również z informacją o realizacji planu rozwoju transportu zbiorowego i inwestycji drogowych do końca maja.
Omówiono też postępy w realizacji strategii rozwoju województwa do 2030 roku. Zaprezentowany został raport wskaźnikowy za 2023 rok, który monitoruje zmiany rozwojowe w regionie. Radni przyjęli zmiany w budżecie województwa i wieloletniej prognozie finansowej na lata 2025–2042. Jednym z przyjętych dokumentów była uchwała w sprawie zaciągnięcia pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego na poprawę efektywności energetycznej i modernizację budynku Urzędu Marszałkowskiego.
W związku z przygotowaniami do Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Kujawy Pomorze 2026, radni zajęli się dofinansowaniem inwestycji sportowych. Uchwalono wsparcie dla:
[ZT]68676[/ZT]
Sejmik przyjął również Program Rozwoju Bazy Sportowej – Edycja 2025, który umożliwi samorządom ubieganie się o środki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Prokuratura prostuje szokujące informacje z sieci
Korekta: na szczęście nie było palowania, ale gazowanie było.
Wojas
07:15, 2025-06-27
Popularny lek zniknie z aptek. GIF wydał pilną decyzję
UFFF a już myślałem,że wycofują syf od moderny czy fajzera.
szczeptasie
06:10, 2025-06-27
Skok na rower przy Targowej. Policja publikuje...
Ale okropna geba
AlicjaTorunWonZlodzi
23:03, 2025-06-26
Toruński szpital w żałobie. Nagła śmierć cenionej...
( * )
Ddd
21:12, 2025-06-26
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz