W tym tygodniu przez trzy dni zamknięta będzie popularna droga w pobliżu Torunia. Powód jest jeden.
Chodzi o drogę wojewódzką nr 250, czyli trasę o długości 14 km łącząca drogę krajową nr 15 w Suchatówce ze Służewem i dalej przechodząc w drogę wojewódzką 266 łączącą z Aleksandrowem Kujawskim, Ciechocinkiem oraz drogą krajową nr 91. Przebiega przez tereny dwóch powiatów, toruńskiego i aleksandrowskiego.
Wojewódzka 250 w całości biegnie przez poligon. Zdarza się więc, że musi być ona częściowo zamknięta. Takie decyzje podejmowane są z reguły z powodu trwających tam ćwiczeń wojskowych. Kierowcy muszą wtedy korzystać z objazdów.
W tym tygodniu droga będzie zamknięta pięć razy:
29.04.2024 (od godz. 12 do 23)
30.04.2024 (od godz. 7 do 23)
2.05.2024 (od godz. 7 do 15)
ZDW podaje jednak, że ze względu na charakter drogi w sposób dynamiczny mogą zostać wprowadzane dodatkowe zamknięcia lub modyfikacje tych zapowiedzianych.
Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu przypomina, iż przebywanie na poligonie w trakcie strzelań i ćwiczeń z użyciem ostrej amunicji stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia. Te zagrożenia, choć w minimalnym stopniu występują także, gdy nie prowadzi się strzelań.
Zawsze bowiem istnieje możliwość znalezienia niewybuchów i niewypałów, a ich zbieranie, podnoszenie, czy nawet dotykanie, może zakończyć się tragicznie. Każde odstępstwo od obowiązujących zasad zachowania wymogów bezpieczeństwa tworzy przesłankę do powstawania wypadków. Ich następstwem może być śmierć, bądź trwałe kalectwo, nie tylko sprawców, ale również przypadkowych osób znajdujących się w pobliżu.
Lekceważenie zakazów: wstępu na obiekty poligonowe, zbieranie runa leśnego, pozyskiwanie metalowych części zużytej amunicji, przemieszczanie i przywłaszczanie nieznanych przedmiotów - to główna przyczyna tragicznych zdarzeń z udziałem ludności cywilnej zamieszkującej w sąsiedztwie poligonu.
yoko21:01, 28.04.2024
Ile było śmierci śmierci?
Kolejna zmiana na newralgicznym skrzyżowaniu
Kak wskazuje praktyka polskim kierowcom nie przeszkadzają nawet najlepiej zaprojektowane i zbudowane drogi i skrzyżowania w tym, żeby powodować wypadki. To nie skrzyżowania są newralgiczne, tylko kierowcy.
też kierowca
17:53, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
co za dziadowski dziennikarstwo - byle łeb popełnia wysryw na platformie dla atencjuszy- kretynów, a już szmatławe ddt wtóruje mu w trzepaniu kuca
zamknąć was!
16:35, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
W Polsce coraz częściej można odnieść wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry traktowane są z góry jako zagrożenie, zanim jeszcze cokolwiek zrobią. Stereotypy i uprzedzenia wciąż mają się dobrze, a narracja oparta na strachu często zastępuje rozsądek i empatię. Tymczasem, gdy sprawcą przestępstwa jest etniczny Polak, zwłaszcza jeśli nie wpisuje się w medialny obraz „innego”, sytuacja bywa traktowana znacznie łagodniej — zarówno przez opinię publiczną, jak i niekiedy przez organy ścigania czy media. W takich przypadkach szybko pojawia się próba usprawiedliwiania: że to był „wypadek”, że „nie chciał”, że „był pod wpływem emocji”. Warto postawić pytania, które nie dają spokoju: Ile warte było życie Klaudii, brutalnie odebrane bez żadnego powodu? Jak wyceniono życie małżeństwa, które zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Nowy Rok przez taksówkarza kilka lat temu? Czy ich tragedie były nagłaśniane i traktowane z równym oburzeniem, jak te, w których sprawcą jest osoba o innym pochodzeniu? Dopóki nie zaczniemy traktować wszystkich obywateli — bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie — z równą miarą, nie możemy mówić o sprawiedliwości. Każde życie ma taką samą wartość. Tolerowanie przemocy w jednej grupie i demonizowanie innej prowadzi tylko do pogłębiania podziałów i niesprawiedliwości społecznej.
Obserwator
16:13, 2025-07-04
Toruń | Co się działo w pod komendą policji?
Wow k.......wow
AskaTorunKujPom
14:58, 2025-07-04