Zamknij
REKLAMA

To nie żart! Na cmentarz dojedziemy też pociągiem. W planach jest budowa przystanku kolejowego

06.02, 23.06.2016 Wojciech Giedrys
Skomentuj Przystanek przy cmentarzu ma się pojawić przy okazji przebudowy linii Toruń-Chełmża, fot.
REKLAMA

W planach jest budowa nowych przystanków kolejowych w Toruniu. Pociągi mają stawać nie tylko przy Garbatym Mostku. Gdzie jeszcze?

Kwestią budowy nowych przystanków kolejowych zainteresował nas pan Piotr, Czytelnik naszego portalu. Przypomniał, że nowe postoje dla pociągów w ramach BiT City II powstaną m.in. przy Garbatym Mostku.

- Jednak jeszcze rok temu planowano przystanek na wysokości Centralnego Cmentarza Komunalnego przy ul. Mazowieckiej - zwraca uwagę nasz Czytelnik. - Dlaczego zrezygnowano z tych planów?

Z tą sprawą zwróciliśmy się do toruńskiego urzędu miasta. Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prezydenta Torunia potwierdziła nam, że budowa przystanku kolejowego na wysokości Garbatego Mostka jest planowana przez miasto w ramach modernizacji linii kolejowej nr 353.

To przedsięwzięcie będzie realizowane przy współudziale PKP SA i PKP Polskich Linii Kolejowych. Ale to niewielki ułamek inwestycji kolejowych planowanych w ramach BiT City II. Przewidziano też otwarcie przystanków kolejowych „Podgórz” i „Bielawy-Grębocin”, które uatrakcyjnią komunikację kolejową wewnątrz miasta. Więcej o kolejowej części BiT City poniżej:

A co z przystankiem kolejowym przy Centralnym Cmentarzu Komunalnym przy Mazowieckiej? Ten projekt nie będzie realizowany przez miasto, ale...

- Przystanek na wysokości cmentarza - w okolicach ul. Kociewskiej - jest planowany do realizacji, ale w ramach innego zadania - przebudowy linii kolejowej nr 27 na odcinku Toruń-Chełmża - tłumaczy Kulbicka-Tondel. - Będzie on realizowany przez urząd marszałkowski i PKP. 

To odrębny projekt, który ma być współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego. BiT City ma być w większości finansowane zaś z krajowego programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

(Wojciech Giedrys)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%