Festiwal Światła Bella Skyway to już tradycja. Znamy motyw przewodni kolejnej edycji imprezy.
W 2022 roku trzynasta edycja wydarzenia znanego z anteny National Geographic odbyła się w sierpniu. Wzorem ubiegłego roku Bella Skyway Festival został zorganizowany w formie trzech zamkniętych stref.
[FOTORELACJA]7932[/FOTORELACJA]
Do Torunia zaproszono, już po raz drugi w historii festiwalu, wyjątkową francuską grupę „The Anookis”, znaną ze świetlnych zabaw i żartów na fasadach budynków. Rozbrykane Anooki zagościły więc, podobnie jak w 2016 roku na mappingu prezentowanym na fasadzie budynku Collegium Maximum. Impreza była płatna, a wejście na teren festiwalu kosztowało 25 złotych.
Szczegóły dotyczące imprezy są wciąż dopracowywane. Wiadomo jednak, że w tym roku festiwal będzie skierowany w stronę obchodów 550. rocznicy urodzin wielkiego astronoma związanego z Toruniem.
- Festiwal wpisze się w Rok Kopernikański i jego myśl przewodnia będzie z kopernikańską ideą związana
- mówi w rozmowie z portalem Dzień Dobry Toruń Przemysław Draheim, zastępca dyrektora Toruńskiej Agendy Kulturalnej.
Być może, w ramach tegorocznego Bella Skyway oświetlony zostanie Dom Mikołaja Kopernika. Szczegóły nie są jednak jeszcze znane.
Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Festiwal organizowany jest w Toruniu nieprzerwanie od 2009 roku, a jego początki wiążą się ze staraniami miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.
Qpa17:50, 31.01.2023
Festiwal w tle kibli na bulwarze, drożyzny i korków
Angelika. 18:12, 31.01.2023
Bella Sky to już nie to samo co było kiedyś. Teraz wymyślają na siłę. Ja na pewno nie pójdę. Kiedyś wszystko było za darmo. Teraz za wszystko trzeba płacić. Żeby chociaż było coś ciekawego.
Koniec drogowego koszmaru na wylocie z Torunia?
Spóźniona inwestycja o kilkanaście lat. Korki występują od bardzo wielu lat i nic samorządy nie robiły przez ten czas. Zanim zaczną inwestycje w 2028 roku problem wciąż będzie się nasilał ponieważ zwiększy się przepustowość drogi S10 na odcinku Toruń Bydgoszcz. Widać że obecni włodarze są zacofani. Zamiast wyprzedzać i szukać nowych lepszych pomysłów oni są w tyle i dopiero zastanawiają się jak problem się pojawi.
CzasNaZmiany
07:08, 2025-05-21
Sławomir Mentzen ustawił poprzeczkę. Kto się ugnie?
Najważniejsze żeby nawrocki nie wygrał. Dość tych kłamstw, obelg i złodziejskiego pisu. Czas pogonić tych sowieckich agentów co wyniszczają polskość
PrawdziwyPolak
06:53, 2025-05-21
Nowe informacje po zderzeniu na Lubickiej
Stop bandytom drogowym.
kostucha
06:33, 2025-05-21
Sławomir Mentzen ustawił poprzeczkę. Kto się ugnie?
WYBORY TO OSZUSTWO. Czy Wy ludzie nie widzicie jak Was robią od ponad 30 lat w CH...? O godzinie 21:10 już mieli wyniki wyborów, naprawdę zdążyli policzyć w 10 minut te miliony oddanych głosów?
teatr trwa
06:31, 2025-05-21