Zamknij
REKLAMA

Toruń: problem z zasiłkami celowymi na opał? To pytanie padło przy premierze

Daniel Wiśniewski Daniel Wiśniewski 15.00, 21.01.2023 .
Skomentuj Fot. Jarosław Kopeć Portal: wpu24.pl
REKLAMA

Czy to prawda, że Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w sezonie grzewczym w 2022 roku nie wypłacił ani jednego zasiłku celowego na pokrycie kosztów ogrzewania, w tym opału? Zobacz, co na ten temat ma do powiedzenia rzeczniczka Prezydenta Torunia.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

W czwartek (19 stycznia) do Torunia przyjechał premier Mateusz Morawiecki. W naszym mieście mówił m.in. o węglu, a przy okazji "uderzył" we Władimira Putina. Szef rządu podkreślił też, że "ciepło w każdym polskim domu to podstawowe prawo człowieka". Stwierdził, że dostarczenie tego ciepła jest obowiązkiem rządu. Premier odniósł się też do ceny węgla na polskim rynku, wskazując na interwencję państwa w tym zakresie. 

- To była interwencja państwa na poziomie zarówno finansowym - bezpośrednich dopłat: dla mieszkańców; dla tych, którzy organizują proces dystrybucji, dla tych, którzy ściągają węgiel z całego świata, jak i interwencja operacyjna, logistyczna, organizacyjna

- mówił Mateusz Morawiecki.

[ZT]43317[/ZT]

Na konferencji problemy toruńskie

Podczas zorganizowanej na skupie węgla konferencji prasowej swoje pytanie zadał dziennikarz portalu "Lepszy Toruń. Lepsza Polska". Dotyczyło one działalności toruńskiego MOPR-u.

- Bardzo zależało nam na zadaniu pytania dlaczego Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu, w obecnym sezonie grzewczym, nie wydał ani jednej decyzji przyznającej zasiłek celowy na zakup ogrzewania

- czytamy na facebookowej stronie fanpagu.

[FOTORELACJA]8558[/FOTORELACJA]

Co na to magistrat?

Przede wszystkim odpiera zarzuty przy okazji twierdząc, że dziennikarz "otrzymał pełne informacje dotyczące ilości wydanych decyzji, a mimo to posłużył się nieprawdziwymi danymi".

- W okresie 1.01.2022 do 31.12.2022 r. MOPR w Toruniu wydał 661 decyzji przyznających pomoc na pokrycie kosztów ogrzewania oraz 6 decyzji odmownych, z których większa część była spowodowana przekroczeniem kryterium dochodowego, a tylko jedna została uchylona przez SKO i skierowana do ponownego rozpoznania

- mówi Aleksandra Iżycka, rzeczniczka prezydenta Michała Zaleskiego.

Kto może dostać pomoc?

Urzędnicy przypominają, że zgodnie z obowiązującymi w polskim systemie pomocy zasadami wynikających z ustawy o pomocy społecznej oraz wykładnią sądów administracyjnych, pomoc społeczna wspiera osoby i rodziny w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych, których nie są one w stanie pokonać, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości, w tym m.in. możliwości uzyskania świadczeń pieniężnych z innych źródeł takich jak programy rządowe, osłonowe.

- Z chwilą wejścia w życie ustawy o dodatku węglowym z dnia 5 sierpnia 2022 r. mieszkańcy Torunia mieli możliwość uzyskania świadczenia na zakup węgla z tego źródła i z tej możliwości powinni skorzystać w pierwszej kolejności - dodaje rzeczniczka.

 

Zobacz także:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

OLXOLX

2 0

Polaku stąpasz na Ziemi, pod którą węgla czyli samowystarczalności energetycznej masz na ok 850 lat....
Eurokołchoz że swoim ideologicznym pakietem klimatycznym demoluje powyższe 09:56, 22.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%