Zamknij
REKLAMA

Rząd będzie świętował z ojcem Rydzykiem. Ci politycy pojawią się w Toruniu!

Adam Jóźwiak Adam Jóźwiak 11.00, 03.12.2022 A.J.
Skomentuj fot. archiwum DDToruń/Miłosz Zieliński
REKLAMA

Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń dla ojca Tadeusza Rydzyka i rodziny Radia Maryja. Chodzi o 31. urodziny rozgłośni założonej przez redemptorystę z Torunia.  

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Warto przypomnieć, że Radio Maryja na początku swojej działalności docierało tylko do słuchaczy z Torunia, Bydgoszczy i innych miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim. Teraz, dzięki przekazowi satelitarnemu i internetowemu, audycje docierają do odbiorców na całym świecie.

Pół rządu z wizytą w Toruniu

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12. Udział w nich zapowiedzieli ważni politycy PiS m.in. wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Nie wiadomo jeszcze, czy w Toruniu pojawi się Jarosław Kaczyński. 

[ZT]39256[/ZT]

Urodziny Radia Maryja

Jak co roku na początku grudnia - tym razem w pierwszą sobotę miesiąca  - sympatycy i wierni, wraz z ojcem Rydzykiem na czele będą dziękować za Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe. Imprezę zaplanowano w Arenie Toruńskiej przy ul. Bema.

Jak przekonują organizatorzy, w tym roku każdy znajdzie coś dla siebie. W programie uroczystości nie tylko różaniec i msza, ale też liczne koncerty. Ojciec Tadeusz Rydzyk zachęca też wiernych do skorzystania ze stoisk gastronomicznych, a także zakupu licznych dewocjonaliów. 

Oficjalny program:

12.00 – Medytacja pierwszosobotnia

12.30 – Różaniec ze słuchaczami

12.45 – Koncert w wykonaniu Śpiewającej Rodziny Kaczmarków

13.30 – Koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.30 – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Gdańskiego

 

Zobacz także:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

taki wstydtaki wstyd

13 2

niech tylko rząd w rekompensacie za imprezę da na odbudowę żywopłotów przy jezdni Bema oraz zieleni w okolicy, którą niszczą intensywnie goście papcia. i pozdrówcie niereagujących na to gapiących się na to pseudopolicemanów. 12:26, 03.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Hehehehe Hehehehe

11 3

I Pisda ....z naszych podatków 14:40, 03.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieeetek mieeetek

6 3

za moje będą świętować.. Za te podniesione opłaty za ogrzewanie które nam zorganizowal by nadymać swoją próżność i kabzę 06:41, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

patriotapatriota

2 4

poprzedni świętował w Berlinie, cieszył się z uzależniania Europy od sowietów a ten świętuje w Polsce ciesząc się z tego ze możemy żyć w wolnym kraju.
A banda zniewolonych zielonych oszołomów, którzy nie mają wiedzy na poziomie szkoły podstawowej skoro forsują te zielone euro bzdury kpi z toruńskiego księdza. 11:50, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DDT fabryka kłamstwaDDT fabryka kłamstwa

0 5

rano do kościoła na Mszę Św. pomodlić się w intencji wygranej z Francją.... 12:18, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%