Zamknij
REKLAMA

Toruń: bulwary zamknięte jeszcze DŁUŻEJ? Mowa o kolejnych miesiącach

Daniel Wiśniewski Daniel Wiśniewski 06.00, 03.12.2022 . Aktualizacja: 13.42, 03.12.2022
Skomentuj Archiwum DDToruń Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

W najlepsze trwa przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu. Okazuje się jednak, że remont najprawdopodobniej się znacznie przedłuży, nawet o cztery kolejne miesiące. 

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Przebudowa rozpoczęła się pod koniec czerwca. Zadanie obejmuje dwukilometrowy pas nabrzeża Wisły pomiędzy mostem kolejowym w pobliżu Dworca Miasto, a granicami przystani AZS. W jego ramach wykonane zostaną ścieżki rowerowe, jezdnia, chodniki i ciągi piesze oraz promenada wzdłuż brzegu Wisły.

Inwestycja przewiduje też przebudowę sieci gazowej oraz wykonanie instalacji elektrycznej i teletechnicznej. W ramach zadania powstaną również schody terenowe i zejścia do Wisły, a także mała architektura. Na terenie inwestycji zamontowane będą 4 kamery monitoringu miejskiego oraz 2 punkty WI-FI na wysokości ul. Żeglarskiej i Łaziennej.

[ZT]42438[/ZT]

Początkowo było znośnie

Początkowo ruch na bulwarach był częściowo możliwy. Wykonawca (Firma ONDE S.A) rozpoczął tak, żeby samochody mogły jeździć jednym pasem. To zmieniło się jednak w październiku, gdy prace weszły w kolejny etap i bulwar został całkowicie zamknięty. Od 4 października ruch jest tam całkowicie niemożliwy.

Niestety/stety, raz po raz pojawiają się doniesienia o tym, że w rejonie bulwarów natknięto się na obiekty historyczne. Pod koniec listopada informowaliśmy np., że na Bulwarze Filadelfijskim odkopano kolejne mury. Eksperci podejrzewają, że mogą to być pozostałości po klasztorze.

Odkrycia zatrzymują remont

Ma to duży wpływ na prace drogowe. Jak informuje na facebooku Toruński Serwis Turystyczny, to właśnie przez te odkrycia, prace są przerwane, a na miejscu pojawiają się archeolodzy. W poście czytamy, że planowane jest dalsze odsłanianie tych murów – pozostałości budynków - i kontynuowanie badań w zależności od znalezisk.

- W związku z tym przedłużono termin zakończenia całych prac na nabrzeżu o 4 miesiące – do 17 października. Możliwe jednak, że w związku z kolejnymi odkryciami archeologicznymi termin ten jeszcze się przesunie

- podano na facebooku

- Bulwar będzie zamknięty dla wszystkich przez cały sezon turystyczny 2023. Ruch samochodowy i korki - m.in. pod Domem Kopernika. To wynik niespodziewanych przez urzędników odkryć archeologicznych - czytamy.

Jak od początku informowali urzędnicy, celem przebudowy Bulwaru Filadelfijskiego jest ograniczenie ruchu samochodowego, w celu zminimalizowania negatywnego wpływu emisji spalin na ten obszar. Od początki było jednak pewne, że w związku z tym na starówce pojawią się korki, czasem wręcz ogromne.

 

Zobacz także:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

cttctt

2 2

po remoncie bedzie piknie 09:06, 03.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CTCT

4 0

żeby tak było musieli by całkowicie zlikwidować tam ruch samochodowy, a tak niestety betonzaleś nie zrobi... 12:14, 03.12.2022


Tomasz Tomasz

5 0

Te historyczne odkrycie to będzie kolejna wspaniała atrakcja turystyczna, tylko żeby konserwator miejski odpowiednio zajął się tematem. 12:27, 03.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SernickSernick

5 0

To jest Toruń więc raczej nie zajmie. Opiszą, zrobią zdjęcia, po czym zasypią i zaleją betonem i puszczą ruch. Bo w tym mieście liczy się tylko ruch samochodowy. Żeby zrobić z tego atrakcje musiał by powstać deptak wokół tych obiektów. 12:39, 03.12.2022


I dupaI dupa

5 0

Niesamowity usiany zabytkami obszar zniszczony przec pawilony ktore zasłaniają widok na wpisaną do unesco zabudowe sredniowieczną. To jest nie do pomyslenia, tragedia sredniowiecznego miasta trwa. 09:29, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

konserwatorkonserwator

3 0

konserwator z miasta zgodził się na budowę pawilonów które zasłaniają średniowieczne mury i cały czas zajmuje swoje stanowisko tak jak ten który zgodził się na ich budowę, to jest obraz dbania o zabytki w mieście a radni siedzą cicho byle do wyborów, byle następna kadencja obraz nędzy i rozpaczy piernikowego grodu. 18:23, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do tomaszdo tomasz

5 0

Konserwator miejski już pokazał na co go stać akceptując projekt z pawilonami, 19:52, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%