Trwają prace nad rozbudową systemu odcinkowego pomiaru prędkości na polskich drogach. Sprzęt mający być batem na piratów drogowych pojawi się m.in. na podwłocławskim odcinku autostrady A1.
Odcinkowy pomiar prędkości służy do monitorowania prędkości pojazdów na określonym odcinku drogi. Kontrola dotyczy średniej prędkości na wybranym odcinku drogi, a nie – jak w przypadku fotoradaru – tylko w konkretnym punkcie.
Pod koniec 2021 r. Generalna Inspekcja Transportu Drogowego ogłosiła przetarg na rozbudowę systemu CANARD i objęcie odcinkowym pomiarem prędkości 39 odcinków autostrad A1, A2 i A4.
Sprzęt do odcinkowego pomiaru prędkości ma pojawić się również na podwłocławskim odcinku autostrady A1.
GITD chce, by sprzęt monitorujący sprawdzał średnią prędkość samochodów pokonujących odcinek od węzła Nowy Ciechocinek do MOP Kałęczynek. To trasa o długości nieco ponad 13 km.
GITD obecnie konsultuje z wykonawcą, który rozbuduje system odcinkowego pomiaru prędkości, możliwości techniczne zainstalowania sprzętu na wytypowanych odcinkach. W związku z tym nie jest w stanie podać dokładnego terminu rozpoczęcia prac na podwłocławskim odcinku autostrady A1.
Na podstawie zawartej umowy z wykonawcą umowy dostawy i montażu 39 nowych urządzeń do odcinkowego pomiaru średniej prędkości pojazdów, proces ich instalacji powinien zakończyć się do września 2023 roku
– informuje Biuro Informacji i Promocji GITD.
Obecnie odcinkowym pomiarem prędkości objętych jest ponad 170 km tras z Polsce. Po instalacji sprzętu w kolejnych 39 lokalizacjach (w tym między Ciechocinkiem a MOP Kałęczynek) system będzie sprawdzał prędkość na odcinkach o łącznej długości 600 km.
gość10:59, 03.10.2022
Kiedy nazwa Toruń pojawi się w miejsce tablicy z nazwą wsi Lubicz?
1 2
wystarczy popatrzeć na mapę skoro jest Lubicz z jakiego powodu ma być Toruń, jak A1 będzie przechodzić przez Toruń będzie Toruń - proste nie.
0 0
No tak, a A2 przechodzi przez Łowicz
1 0
Wystarczy sprawdzić oznakowanie zjazdów w całej Polsce, gdzie oznakowanie odnosi się zawsze do najbliższego dużego miasta, a nie wsi.