Zamknij
REKLAMA

Toruń: wandale i pogoda nie oszczędzają ławeczki. Tak wygląda [FOTO]

15.00, 22.09.2022 .
Skomentuj Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Warta 100 tysięcy złotych toruńska ławeczka patriotyczna "oberwała" pierwszym deszczem. Sprawdziliśmy, czy odbiło się to na jej wyglądzie.

"Patriotyczna ławeczka" to kontur Polski na niebieskim cokole. W środku znajduje się drewniana ławka, a na jednej ze ścian regulamin, w którym zawarto aż 15 różnych punktów dotyczących korzystania z niej. Ławeczki z wiatami w kształcie Polski sfinansował podlegający premierowi, państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego.

Wielu Internautów uważa ławkę za niepraktyczną, brzydką i przede wszystkim zbyt drogą. Część z nich zwraca uwagę również na materiały, z których została wykonana, sugerując, że mogą one nie wytrzymać niesprzyjających warunków atmosferycznych. I te podejrzenia się potwierdziły. Nie minęło kilka dni, a ławeczka w Poznaniu została już zniszczona przez... deszcz.

[ZT]40702[/ZT]

Ławeczka też w Toruniu

Instalacje mają stanąć w każdym województwie. Jak dotąd pojawiły się już w Olsztynie, Chorzowie, Rzeszowie, na rynku w Kielcach oraz w Gdańsku. Znajdziemy ją też w Toruniu i to już od ponad tygodnia, o czym informowaliśmy na portalu Dzień Dobry Toruń. Stanęła nad Wisłą, w bezpośrednim sąsiedztwie przystani AZS.

Ławeczkę z bliska obejrzało już wielu torunian. Okazuje się jednak, że to nie lada atrakcja również dla... bydgoszczan. Na przystani AZS pojawiła się ostatnio Marianna Schreiber, żona Łukasza Schreibera, ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i uczestniczka jednej z edycji programu Top Model emitowanego na antenie TVN-u. Swoją "wycieczką" pochwaliła się na Instagramie, a do postu dołączyła kilka zdjęć.

[ZT]40756[/ZT]

Pierwszy deszcz i pierwsze usterki?

Częściowo na pewno tak, ale niektóre z nich wynikają nie z warunków atmosferycznych, a z "działalności: wandali. Na ławeczce patriotycznej zniszczono m.in. jedną z barierek prowadzącą na schody i zerwano łańcuch.

[FOTORELACJA]8073[/FOTORELACJA]

Poza tym na jej stan zapewne wpłynęła też pogoda. Widać m.in. odklejającą się sklejkę i przesunięte łączenia płyt. Gdzieniegdzie pojawiają się również zacieki.

Przypomnijmy, jedna "ławeczka" patriotyczna to koszt około 100 tysięcy złotych.

 

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

gość gość

19 1

1600 000 zł poszło na te niepraktyczne pomniki. Można by za te pieniądze ogrzać schronisko, szkołę, szpital lub kupić normalne trwałe ławki z wklejoną tabliczką z polskim motywem. Najgorsze jest to, że nikt za to nie beknie. Mogliby w wyborach odczuć, ale niestety opozycja, a tym bardziej lewica co wyjdzie przed kamerę to bardziej sobie szkodzi. 15:52, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Hehehehe Hehehehe

17 3

Bo te jaroslaweczki to obraz pisorzeczywistosci ...pieknie wyglada ten pisopolski lad w tvp....poza tym to syf....ale jaki drogi syf 16:50, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Iwka Iwka

15 1

"Ławeczki z wiatami w kształcie Polski sfinansował podlegający premierowi, państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego" czyli MY - LUDZIE PRACY. Taka niegospodarność.... przykro patrzeć jak lekką ręką marnują nasze ciężko zarobione pieniądze 😥 17:16, 22.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do iwkaDo iwka

12 2

No i tak od 2015....ile to już naszej kasy poszło do prywatnych kieszeni kasty rządzącej .....a w najblizszych wyborach i tak przejdą....chyba to my jestesmy idiotami 17:19, 22.09.2022


wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

9 2

a czego oczekujecie po kłamcach ,oszustach i złodziejach ,jakie kraj takie ławeczki, POLSKA w ruinie ***** pis Amen 07:25, 23.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bernadetta K.Bernadetta K.

2 1

Szanowni Państwo!

Szanowny redaktorze p. Danielu Wiśniewski! czy szczytem Pana ambicji jest DDToruń? Szanowni Państwo przecież od lat portal ten jest zbiorem hejterstwa na wysokim poziomie, a dziennikarstwa na niskim poziomie. Nasze toruńskie media to jedna wielka kpina :) Orlenowskie Nowości, TVK - matko! Gdzie tu poważne rozmowy i artykuły. !

Pan redaktor zamiast pracować tematami godnymi dziennikarstwa to pisze o tej, pożal się boże, pisowskiej ławeczce. Kochany i ambitny redaktorze! Polska zmaga się z inflacją, brakiem węgla, cenami za prąd i ciepło jak z kosmosu, mobilizacja w Rosji, drobni przedsiębiorcy muszą zamykać biznesu bo nie stać ich na rachunki etc... NIE -Ławeczka jest numer Jeden w Toruniu.
Gratulacje p. Wiśniewski. 08:14, 23.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FR anekFR anek

4 1

A ja mam pytanie: jaka miejska instytucja, czyli Architekt miasta, MPU, jakikolwiek kompetentny miejski urząd wydała pozwolenie na postawienie tego "czegoś". Przecież na byle budkę z lodami, czy watą cukrową trzeba mieć plik papierów. 10:29, 23.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MAXMAX

2 0

100 tys. PLN co daje 123 tys. PLN brutto, czyli tyle, co dobry, zaawansowany technologicznie samochód.
Czy normalny człowiek zaakceptowałby taki wał?
Śmiem twierdzić, że nie.
Nie wierzę, że łapów nie było. 18:03, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%