Zamknij
REKLAMA

Duże zmiany przy miejskim targowisku. Od tej strony już tam nie wjedziemy

18.00, 16.09.2022 Daniel Wiśniewski
Skomentuj fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Już od jutra (sobota - 17.09) zmieni się organizacja ruchu drogowego na Szosie Chełmińskiej na odcinku od targowiska miejskiego do ul. Grudziądzkiej. Wszystko przez budowę linii tramwajowej.

Zmiany zostaną wprowadzone w sobotę, na odcinku od pierwszego wjazdu na targowisko (patrząc od strony ul. Dekerta, tzw. „mały parking”) do ul. Grudziądzkiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.

Co się jeszcze zmieni?

Od centrum w stronę Wrzosów ruch poprowadzony zostanie objazdem. Nie będzie możliwy wjazd z ul. Grudziądzkiej w Szosę Chełmińską w prawo. Od ul. Dekerta do pierwszego wjazdu na targowisko ruch będzie się odbywał dwukierunkowo

- informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu.

Jak informuje miejska spółka, objazd dla pojazdów jadących z kierunku centrum w stronę Wrzosów planuje się ul. Grudziądzka – Legionów – Trasa Prezydenta Raczkiewicza, a trasa dla komunikacji miejskiej poprowadzona zostanie ul. Legionów – Podgórna.

- By wyeliminować blokowanie ruchu pojazdów na kierunku północnym, na skrzyżowaniu ul. Legionów – Podgórna obowiązywał będzie zakaz skrętu w lewo. Zakaz ten nie będzie dotyczył autobusów MZK - dodaje rzeczniczka.

Lepiej jechać tamtędy

Aby uniknąć korków i utrudnień alternatywną trasą, np. dla pojazdów jadących od strony al. św. Jana Pawła II, będzie objazd ul. Kraszewskiego i Bema do Szosy Chełmińskiej.

Zmiana w organizacji ruchu spowodowana jest prowadzeniem prac rozbiórkowych, budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz kontynuacją prac związanych z budową torowiska tramwajowego. O przywróceniu ruchu dwukierunkowego spółka ma informować na bieżąco.

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

DobryDobry

0 0

Ja tam zawsze zwalniam. 12:31, 17.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%