Zamknij
REKLAMA

W Toruniu powstało centrum dla pielęgniarstwa. Pieniądze dał rząd PiS!

11:44, 19.01.2022 | ddtorun.pl/informacja prasowa
Skomentuj fot. Małgorzata Litwin
REKLAMA

W Toruniu powstało centrum dla pielęgniarstwa. Pieniądze dał rząd PiS!

W Toruniu powstało Centrum Symulacji Medycznej – nowoczesny ośrodek kształcenia pielęgniarskiego. Placówka została otwarta 18 stycznia 2022 r. przy ul. Konstytucji 3 Maja 40 c.

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej to część działającego w Toruniu Kolegium Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

- Celem tej inwestycji jest podniesienie jakości kształcenia praktycznego studentów na kierunku pielęgniarstwo w Wyższej Szkole Gospodarki oraz rozwój i doskonalenie umiejętności poprzez umożliwienie zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce, w warunkach kontrolowanych, w konkretnych, wybranych sytuacjach klinicznych - mówił prof. dr Marek Chamot, rektor Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

W uroczystości otwarcia CSM uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz WSG i środowiska medycznego z regionu oraz samorządowcy z miasta i województwa.

Po oficjalnym przecięciu wstęgi goście zwiedzili centrum, oprowadzani przez panią Beatę Świerszczyńską, dziekan ds. pielęgniarstwa WSG.

Budynek przy ul. Konstytucji 3 Maja 40 c został zaadaptowany i wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny, szkoleniowy oraz system audiowizualny w ramach projektu unijnego o wartości blisko 2,5 mln zł, współfinansowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

Przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze mają tu do dyspozycji sale symulacyjne niskiej, pośredniej i wysokiej wierności, a w nich w różnego typu symulatory, umożliwiające ćwiczenie rzeczywistych sytuacji, z jakimi styka się personel medyczny w szpitalach i przychodniach.

Na bardzo realistycznych fantomach i trenażerach, przy użyciu nowoczesnych technologii komputerowych adepci pielęgniarstwa mogą trenować czynności ratownicze i codzienne obowiązki pielęgnacyjno-opiekuńcze: od mierzenia pacjentom parametrów życiowych, poprzez higienę i podawanie leków, po obserwację i diagnozowanie stanu podopiecznych. 

- Będziemy nadal pozyskiwać środki na doposażenie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej, tak aby w przyszłości przekształcić je w Wieloprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, służące nie tylko pielęgniarkom, ale także położnym i ratownikom medycznym - zapowiada doc. dr inż. Dorota Łoboda, dziekan WSG, koordynatorka Projektu Centrum Symulacji Medycznej.

Sprzęt audiowizualny umożliwia nagrywania sesji symulacyjnych i ich późniejsze analizowanie z prowadzącymi zajęcia. Ośrodek ma też sale przystosowane do egzaminowania słuchaczy (m.in. egzamin OSCE).

[ALERT]1642589057619[/ALERT]

 

(ddtorun.pl/informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

HeheheHehehe

4 0

Pieniądze dał rząd PiS! Dość jużtej przerażającej propagandy.....rząd pis nie ma własnych pieniędzy tylko to są nasze POLSKIE pieniądze.......no chyba że okupant pisowski zrzucił się prywatnie że swoich wynagrodzeń i z pieniędzy które kradnie codziennie Narodowi.....np Pan Sasin ze swojej pensyjki Pan morawiecki że sprzedanej przez żonę działki Pan obajtek i tak można wymieniać długo 15:56, 19.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%