Zamknij
REKLAMA

Toruń: niecodzienny widok na starówce. Pijany 51-latek zasnął w...

08:32, 14.01.2022 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. archiwum
REKLAMA

Toruń: niecodzienny widok na starówce. Pijany 51-latek zasnął w...

51- latek skuszony na miejscu kradzieży drogimi trunkami upił się i zasnął. Śpiącego  złodzieja w lokalu zastała obsługa i natychmiast zawiadomiła policję. Okazało się, że zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa, których dokonał w minionym tygodniu. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

W miniony wtorek tj. w  dniu 11 stycznia 2022 r  dyżurny toruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu od jednego z właścicieli toruńskiego lokal  przy ul. Plac Teatralny.

Jak się okazało sprawca  w nieustalony sposób wszedł do pomieszczeń baru i usiłował zabrać znajdujący się wewnątrz sprzęt elektroniczny w postaci laptopa, terminala płatniczego marki, miernika elektryczny, e-papierosa, 2 ładowarek do telefonów, szlifierkę kątową.

Dodatkowo spakował o wyniesienia  drogie alkohole w postaci  whisky, rumu, win i wódek. Łupem złodzieja padły również produkty spożywcze, w tym torbę z zawartością kawy, ciastek i czekolad. Wszystko łącznej wartości  kilku tysięcy złotych.

Skuszony drogimi trunkami złodziej  zaczął je spożywać w miejscu kradzieży. Krótko przed  czasem otwarcia lokalu dla klientów jeden z członek personelu, który przyszedł do pracy zastał go śpiącego w damskiej toalecie. Natychmiast powiadomił właściciela z którym wspólnie zatrzymali sprawcę i powiadomili policję.

Kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście  przeanalizowali spawy z wcześniejszego okresu i udowodnili 51- latkowi, że w nocy z 7 na 8 stycznia  tego roku włamał się do jednego z toruńskich domów  przy ul. Czarlińskiego.

Do wnętrza dostał się po uprzednim wybiciu szyby w oknie kuchennym.  Zabrał stamtąd zegar z pozytywką, opakowanie zapalniczek i  klucze do pomieszczenia gospodarczego.

Do tego w nocy  9-10 stycznia  bieżącego roku, w Toruniu przy ul. Mickiewicza  umyślnie uszkodził obudowę lusterka oraz zarysował karoserię drzwi tylnych i przednich, klapę bagażnika i szyby w drzwiach przednich i tylnych w skodzie fabii.

Pokrzywdzony wycenił straty na kilka tysięcy złotych.

Wczoraj ten człowiek usłyszał z ust śledczych łącznie trzy zarzuty tj. dokonanego włamania, usiłowania kradzieży i zniszczenia mienia.

51- latek przyznał się do wszystkich czynów. Za ich dokonanie może mu  grozić do 10 lat więzienia.

[ALERT]1642145429533[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MorfeuszMorfeusz

1 0

A no prawdziwy polski gangster 😂😂😂 20:42, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%