Zamknij
REKLAMA

Toruńscy policjanci w akcji. Były nieprawidłowości!

12:47, 04.05.2021 | ddtorun.pl
Skomentuj Foto. Deposit Photos
REKLAMA

Toruńscy policjanci w akcji. Były nieprawidłowości!

Przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji. W ubiegły piątek policjanci z toruńskiej drogówki prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości". Celem akcji jest egzekwowanie przepisów i ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

W piątek (30.04) toruńscy policjanci prowadziły akcję „Kaskadowy pomiar prędkości". Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili zintensyfikowane kontrole prędkości. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Podczas działań mundurowi czuwali nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów oraz zasad drogowych, sprawdzali prędkość, kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty.

Efektem działań było skontrolowanie blisko 150 kierowców i pojazdów. W 78 przypadkach kierowcy przekroczyli prędkość.

Policjanci ruchu drogowego wykorzystują do takich działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych", ale przed wszystkim zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Apelujemy do kierujących o ostrożną i rozważną jazdę oraz przestrzeganie przepisów.

[ALERT]1620126063884[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%