Zamknij
REKLAMA

Toruń: chcesz się zaszczepić, ale nie możesz dojechać? Miasto ma rozwiązanie!

16:00, 21.02.2021 | ddtorun.pl/informacja prasowa
Skomentuj fot. depositphotos
REKLAMA

Toruń: chcesz się zaszczepić, ale nie możesz dojechać? Miasto ma rozwiązanie!

Osoby uprawnione do szczepienia przeciwko COVID-19, które ze względów zdrowotnych nie są w stanie dotrzeć do punktu szczepień, mogą skorzystać z tzw. wyjazdowego punktu szczepień.

Zadaniem wyjazdowych punktów szczepień jest dotarcie do tych pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie są w stanie samodzielnie, bądź korzystając z transportu zapewnionego przez gminę, dojechać na szczepienie w punkcie stacjonarnym.

Zespół wyjazdowy dojedzie do takich osób i poda szczepionkę w miejscu, gdzie przebywają. Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego działają cztery takie zespoły.

Aby skorzystać z takiej formy przyjęcia szczepienia, należy skontaktować się ze swoją placówką Podstawowej Operki Medycznej lub pielęgniarką opieki długoterminowej.

Placówka POZ, po przyjęciu zgłoszenia, sprawdza czy pacjent posiada e-skierowanie na szczepienie. Jeśli nie posiada, a należy do grupy objętej bieżącym harmonogramem szczepień, wówczas lekarz placówki POZ wystawia pacjentowi stosowne skierowanie.

Oceny zasadności szczepienia w miejscu pobytu pacjenta placówka POZ dokonuje na podstawie posiadanej wiedzy i dokumentacji medycznej pacjenta, udzielonej teleporady lub wywiadu z osobą działającą w jego imieniu.

Jeśli lekarz pierwszego kontaktu uzna, że pacjent nie może samodzielnie dotrzeć na szczepienie, przekazuje zgłoszenie do wyjazdowego punktu szczepień.

Następnie pracownicy wyjazdowego punktu kontaktują się z pacjentem lub osobą działającą w jego imieniu oraz wyznaczają termin szczepienia w miejscu pobytu pacjenta.

W przypadku uznania braku przesłanek do skorzystania ze szczepienia przez wyjazdowy punkt szczepień, placówka POZ informuje o tym pacjenta lub osoby działające w jego imieniu.

Zgłoszenie za pośrednictwem pielęgniarki opieki długoterminowej jest analogiczne, jak w przypadku zgłoszenia za pośrednictwem placówki POZ.

Uwaga! Mobilne punkty szczepień mogą świadczyć usługę tylko w wyjątkowych sytuacjach.

[ALERT]1613915860762[/ALERT]

 

(ddtorun.pl/informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

Monika.Monika.

0 3

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) http://panieonline.pl/monia89 16:38, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

medyczny eksperymentmedyczny eksperyment

4 6

dowieziemy z pieniędzy podatnika, byście, jak na 'króliki doświadczalne' przystało - przyjęli mixturę genową o nieznanym składzie, której testowanie zakończy się w 2023r. z tego co czytałam....której sam producent zawczasu wyzbył się jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki uboczne i po której zdarza się, że mamy zgony nauczycieli i w domach opieki - ale tego nie mówią w Telewizorze. 16:58, 21.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LOLLOL

0 0

Ciekawe za to gdzie mówią :) Skład jest doskonale znany i wystarczy odrobina inteligencji żeby się z nim zapoznać i dowiedzieć, że trzeba mieć naprawdę pecha, żeby coś się stało po szczepionce. Zresztą, tym co tego nie przeżyli czyli jakiś 0,0000001% i tak zbyt wiele by nie zostało z tak słabymi genami. 08:27, 23.02.2021


synsyn

4 6

nie dajcie sobie wstrzyknąć tego g...na 18:00, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stop nwoStop nwo

4 5

Holokaust trwa na całym świecie. A lokalne media napędzają to ludobójstwo. Norymbega czeka was! 22:05, 21.02.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

wREALU24wREALU24

4 2

odpajalcie na YT wRealu24 - tylko Prawda o fałszywości plandemii 23:48, 21.02.2021


hehzhehz

0 0

wrealu to ten portal kolesia z prawomocnym wyrokiem? Gdzie więcej kłamstwa niż przecinków w tekstach? 08:28, 23.02.2021


Monika.Monika.

0 2

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) http://panieonline.pl/monia89 09:20, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

karinkakarinka

0 0

chętnie bym sie zastrzepiła, tylko gdzie sie udać ?
13:23, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%