Zamknij
REKLAMA

Kiedy szczepionka na koronawirusa będzie dostępna? MZ podało datę!

08:00, 16.11.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Kiedy szczepionka na koronawirusa będzie dostępna? MZ podało datę!

"Mamy zapewnienia firmy (farmaceutycznej - PAP), że szczepionka będzie pod koniec grudnia (?) i myślę, że przełom roku jest takim realnym terminem, kiedy ta szczepionka będzie dostępna w Polsce" - powiedział w niedzielę w TVP Info wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. "Mam nadzieję, że przełom roku będzie przełomowym w walce z koronawirusem w Polsce" - dodał.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wyraził przekonanie, że szczepionka na koronawirusa będzie dostępna w Polsce na przełomie roku. Zapewnił, że w pierwszym rzędzie zostanie ona podana seniorom, pracownikom służby zdrowia i służb mundurowych.

Zapowiedział, że resort zdrowia chce "wyszczepić całą populację osób dorosłych". "Wiem, że może w tej chwili utopia, ale naprawdę jest to jedyna realna forma, aby przerwać tę epidemię" - wyjaśnił.

Kraska zapewnił, że szczepionka będzie bezpłatna. "W pierwszej kolejności (zostanie - PAP) skierowana do seniorów, służby zdrowia, służ mundurowych, czyli do tych wszystkich grup społecznych, które są najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem" - oznajmił.

Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w ubiegły poniedziałek, że szczepionka na COVID-19, tworzona przez niego we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE, ma ponad 90 proc. skuteczności. W środę Komisja Europejska zatwierdziła umowę z obiema firmami na zakup 300 mln dawek.

W piątek premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z przedstawicielami firmy Pfizer na temat współpracy w przygotowania zakupu i dystrybucji szczepionek na COVID-19.

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Szczepionka w kilka Szczepionka w kilka

2 0

szczepionka w kilka miesiecy ? przecież do tej pory opracowanie zajmowało kilkanaście lat.... 22:44, 16.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%