Zamknij
REKLAMA

Toruń: tragedia na przejeździe rowerowym, nie żyje mężczyzna. To on w niego uderzył

09:31, 15.11.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Toruń: dramat na przejeździe rowerowym, nie żyje mężczyzna. To on w niego uderzył

W piątek przy Szosie Chełmińskiej w Toruniu doszło do tragicznego w skutkach wypadku w ruchu drogowym. Kierowca osobowego audi potrącił rowerzystę przejeżdżającego przejazdem dla rowerów przy przejściu dla pieszych. Pomimo usilnych starań medyków 69-letni rowerzysta zmarł w szpitalu. Teraz prokuratorskie śledztwo wyjaśni dokładne przyczyny tego wypadku.

W dniu 13.11.2020 roku, około godziny 15:45, dyżurny toruńskiej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, otrzymał informację o wypadku w ruchu drogowym, do jakiego doszło w Toruniu Szosie Chełmińskiej.

Dyżurny na miejsce skierował policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy ustalili, że 21-letni kierowca jadący audi A4 od strony Wrzosów w kierunku centrum miasta potrącił przejeżdżającego na przejeździe dla rowerów 69-letniego rowerzystę.

Kierowca elektrycznego jednośladu pokonywał przejazd biegnący od strony ul. Jeleniej. Wtedy doszło do zderzenia. Rowerzysta w bardzo ciężkim stanie trafił do jednego z toruńskich szpitali.

Kierowca osobówki był trzeźwy. Policjanci zatrzymali i dołączyli do akt postępowania jego prawo jazdy, a jego pojazd został zabezpieczony celem ewentualnych dalszych czynności.

Teraz śledczy w prowadzonym postępowaniu będą starać się wyjaśnić, jaki był dokładny przebieg zdarzenia i jego przyczyny. Droga w tym miejscu do czasu zakończenia oględzin i zabezpieczenia dowodów była nieprzejezdna. 

[ZT]29693[/ZT]

Policjanci kierowali ruchem przejeżdżających tamtą drogą na objazdy.

[ALERT]1605428830930[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (9)

UaaUaa

19 14

Chcieliscie autostrady to macie. Nie chcoeliscie fotoradarow? Nie macie. Tam jest dps i dwie szkoly, jeszcze nie raz przejada tam dzoecko czy starca. Tam 70 km/h to minimalna jest. Policji nigdy nie ma. A latem? Wyscigi motocyklowe. Podziekujcie Zaleskiemu i jego ekipie. 10:42, 15.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NieuaaNieuaa

1 5

To w Toruniu są autostrady z ścieżkami rowerowymi? 10:25, 16.11.2020


PLPL

13 1

W miastach, tam gdzie są przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerów, wszędzie powinny być wysepki. 90% kierowców to idioci i same ograniczenia prędkości nic nie dadzą. 19:59, 15.11.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

LimitekLimitek

4 0

Ograniczenia prędkości! U ha ha. Dobre! (by trochę były, gdyby chociaż były przestrzegane). 21:56, 15.11.2020


KomentatorToruńskiKomentatorToruński

2 3

Proponuje zamiast barier na drodze ustawić barierki przed wejściem na przejście takie które spowodują że wchodzący będzie musiał się zatrzymać i zweryfikować czy nic nie jedzie. To lepsze i bezpieczniejsze rozwiązanie a do tego ekologiczne bo nie wtłacza dodatkowego co2 do atmosfery z wiecznie rozpędzających i zwalniających pojazdów. 09:35, 16.11.2020


Eh...Eh...

0 3

A Ty zapłacisz kierowcom za amortyzatory. Nie tylko cywilnym, w końcu przez nie jechaliby chociażby dostawcy do piekarni. Większe koszta użytkowania aut, wyższe ceny chleba a potem przyjdzie taki *%#)!& i będzie płakał jak to drogo, oprócz flaszki ledwo dwie bułki kupię. Skąd się biorą tacy ludzie bez podstawówki... 17:24, 16.11.2020


PolicjantPolicjant

7 2

Nie wiadomo czy kierowca jechał szybko. W mojej opinii jeśli kierowca roweru był ubrany na czarno to mamy efekt gaszenia oświetlenia ulic i braku oświetlenia przejść dla pieszych. Tak jak przedmówca napisał - przystanki, DPS, szkoły, kościół, osiedle a trasa bez dobrego oświetlenia i oznakowania przejść. Oczywiście nie mówię że kierowca jest bez winy ale Toruń to miasto z najgorzej oznaczonymi przejściami w jakim miałem okazje pracować.
09:33, 16.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pytaniepytanie

3 2

dlaczego są osoby, które reagują na to śmiechem, czy mamy takie społeczeństwo, naprawdę? 10:39, 16.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kamilkamil

6 0

W mojej opinii:
Jestem osobą zmotoryzowaną, pieszym, rowerzystą, ale to w każdym przypadku w każdej okoliczności ja zachowuję szczególną ostrożność przechodząc, przejeżdżając przez przejście dla pieszych, to ja podczas kolizji nie mam żadnych szans na przeżycie. Jadę rowerem mam zielone światło zachowuję szczególną ostrożność przejeżdżając przez jezdnię. Co niektórzy myślą że jak mają zieloną światło to włącza się nieśmiertelność i przemykają na drugą stronę jezdni. Chory przepis z kamizelkami tylko poza obszarem zabudowanym, jesień, zima, szaro ponuro, mgła o 15-16 ciemno światła różnie się włączają, różnie działają, bądź nie działają, ludzie ubrani na czarno. Ludzie w ogóle nie zachowują szczególnej ostrożności. Jako kierowca widzę osoby przechodzące w miejscach nie dozwolonych, ale nie przyspieszam jak wbiegają mi pod koła, zachowuje ostrożność, zwalniam umożliwiam przejście. Rożne sytuację są w życiu. Jestem wyrozumiały, też zdarza się że się spieszę. Ale zawsze to ja odpowiadam za swoje życie i dzieci przechodząc na jezdnię nawet na zielonym świetle, to ja nie mam szans na przeżycie trafiając na jakiegoś wariata, ćpuna, osobie po alk, narkotykach, czy nawet jakieś problemy zdrowotne za kółkiem, różnie w życiu bywa.
https://auto.wprost.pl/aktualnosci/10257031/zrob-ten-test-a-juz-nigdy-nie-ubierzesz-dziecka-do-szkoly-na-czarno.html
11:26, 17.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA