Zamknij
REKLAMA

Toruń: dla kogo testy na koronawirusa? Sfinansuje je samorząd

12:00, 17.10.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Toruń: dla kogo testy na koronawirusa? Sfinansuje je samorząd

Samorząd województwa finansuje dedykowane badania przesiewowe w kierunku Covid-19. Testami (w liczbie 18 tysięcy) obejmiemy biały personel szpitali i przychodni funkcjonujących w systemie publicznej służby zdrowia w całym regionie. Do składania zapotrzebowania zapraszamy kierownictwa placówek medycznych.

 - Nasz program badań wpisuje się w wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia i przyjęte przez rząd zasady zmierzające do ograniczenia transmisji koronawirusa SARS-CoV-2, uzupełniając finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia system badań ze wskazań epidemiologicznych. Co ważne, obejmujemy nimi także personel przychodni podstawowej opieki medycznej – podkreśla marszałek

Testy, genetyczne i immunologiczne, przeznaczamy dla lekarzy, lekarzy stomatologów, pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych. Ogólna pula została podzielona na poszczególne powiaty, proporcjonalnie do liczby pracujących w nich medyków.

 Przyjęliśmy zasadę, że badamy osoby zdrowe; w przypadku zatrudnionych w szpitalach po jednej, wybranej losowo, osobie tygodniowo z każdego oddziału; w przypadku przychodni tygodniowo 10 proc. personelu.

Analizy laboratoryjne prowadzą na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Instytut Genetyki Sądowej w Bydgoszczy i bydgoski Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny.

[ALERT]1602782868641[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Jak to komuJak to komu

1 0

Nauczycielom i do szkoły, jak ja chodziłem do szkoły to na wagary chodzili uczniowie nie pedagodzy i to komuna była, ale takiego bałaganu w szkole nie było jak teraz. Zawsze można zmienić pracę tak mówią platformersy więc wasi idole wam podpowiadają co macie zrobić zwolnić się i do biedry tam etaty czekają przecież tam się nie można zarazić jak idziecie po ciepłe bułeczki 21:22, 17.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PitPit

0 0

Aleś ty mądry (na pewno pisowiec, bo tylko oni wszystko wiedzą najlepiej). 11:32, 18.10.2020