Zamknij
REKLAMA

Toruń: policjanci kontrolowali kierowców. Co sprawdzali?

16:00, 16.10.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. Nadesłana
REKLAMA

Toruń: policjanci kontrolowali kierowców. Co sprawdzali?

W dniach 12 i 13 października 2020 roku policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu  przeprowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „TRUCK & BUS". Głównym celem takich działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.

W poniedziałek i wtorek tego tygodnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego toruńskiej  komendy przeprowadzili  ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne po nazwą "Truck & Bus". 

Pomimo, iż nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. 

W tym czasie sprawdzali w szczególności stan techniczny i wyposażenie pojazdów, sposób mocowania ładunków, sposób przewożenia osób i rzeczy oraz oczywiście czas pracy kierowców.

Podczas trwania akcji policjanci skontrolowali 135 pojazdy. W tym 45 pojazdy ciężarowe i 14 autobusów. W tym czasie między innymi nałożyli  63 mandaty karne, zastosowali 32 pouczenia, skierowali 3 wnioski do Sądu Rejonowego, zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych oraz  jedno prawo jazdy. Najczęstszymi wykroczeniami popełnianymi przez kierowców było naruszenie limitu prędkości  oraz zły stan techniczny. Niestety jeden z kierowców był też pod wpływem alkoholu. 

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

hahahaha

1 1

brawo więcej kontroli prosimy i przedewszystkim powrót patrolu na skłodowskiej przy stacji TANK. Od kąd nie ma patrolu kierowcy piraci rozwijają kosmiczne prędkości gdzie przy elanie nurkują po dwóch pasach bo nie widzą, że jest korek o karambol nie trudno. 18:41, 16.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz