Zamknij
REKLAMA

Dzieci z Torunia i powiatu toruńskiego odebrały elementy odblaskowe

14:00, 23.09.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. Nadesłana
REKLAMA

Dzieci z Torunia i powiatu toruńskiego odebrały elementy odblaskowe

W poniedziałek odbyła się inauguracja kolejnej już  akcji z cyklu  „Jestem widoczny, jestem bezpieczny". Przedsięwzięcie potrwa do końca tygodnia. Główny organizator Caritas Diecezji Toruńskiej planuje w tym roku przekazać dzieciom z Torunia i powiatu kolejne pół tysiąca elementów odblaskowych.

W siedzibie Caritas Diecezji Toruńskiej w Przysieku odbyła się inauguracja akcji zorganizowanej przez Caritas. To już tradycja w naszym powiecie. Caritas Diecezji Toruńskiej  wraz ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo już  po raz 12 organizuje tą akcję jesienną akcję związaną z drogą do szkoły najmłodszych uczestników ruchu drogowego.  

Dzieci w ramach działań „Jestem widoczny – jestem bezpieczny" uczestniczą w zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W akcję zaangażowani są oczywiście sami gospodarze, ale też przedstawiciele, WORD w Toruniu, funkcjonariusze toruńskiej komendy i przedstawiciele Straży Miejskiej.

Mundurowi w ramach działań prowadzą szkolenia i zajęcia praktyczne z zasad bezpiecznego poruszania się po drogach dla najmłodszych jego uczestników czyli uczniów klas „0" i „I" oraz bezpiecznych zachowań w domu.  W  ramach tych zajęć poruszają elementy samodzielnych powrotów ze szkoły. Policjanci uczą również dzieci dlaczego fotelik i pasy w aucie są tak ważne, po co rowerzyście kask  i czemu służą na drogach znaki i sygnalizatory.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przetransportował do Przysieka „Miasteczko Ruchu Drogowego", aby stworzyć symulację prawdziwej jezdni z pasami, sygnalizatorami, torowiskiem i poruszającymi się na nich użytkownikami dróg. Straż Pożarna z Komendy Miejskiej PSP w Toruniu przygotowała pokaz akcji podczas, której udzielali pomocy osobie poszkodowanej w wypadku. Wszystko po to, żeby na placu przećwiczyć to co może stać się na prawdziwej drodze.

Ponad 100 dzieci otrzymała kamizelki  i  opaski odblaskowe dla podniesienia ich bezpieczeństwa i zwiększenia szansy dostrzeżenia ich przez kierowców. Akcja potrwa do końca tygodnia (25.09). W tym czasie organizator planuje, że około 500 dzieci zostanie wyposażonych w różnego rodzaju elementy odblaskowe.

[ALERT]1600771371825[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

hehehehe

2 0

Nawet jak będą świecić się jak choinka i tak jakiś *%#)!& w nie trafi. Przykład: idiota nie zauważył czerwonego światła i tramwaju... więc jak taki idiota ma zobaczyć małe dziecko? 21:35, 23.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz