Zamknij
REKLAMA

W Toruniu są niszczone rowery miejskie. Udało się jednak złapać wandali

08:00, 20.09.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. Nadesłana
REKLAMA

W Toruniu są niszczone rowery miejskie. Udało się jednak złapać wandali

W ostatnich dniach operator roweru miejskiego Torvelo odnotował dużą ilość zniszczeń roweru miejskiego. Na szczęście w wielu przypadkach udało się zatrzymać wandali. Pomocny w tej kwestii okazał się monitoring miejski i patrole Straży Miejskiej oraz Policji.

System toruńskiego roweru miejskiego Torvelo Rower Miasta Toruń  funkcjonuje ponad rok. Składa się z 44 stacji i 440 jednośladów. Dzięki temu, że wszystkie rowery są wyposażone w aktywny GPS udaje się ustalić ich lokalizację, aktualną prędkość oraz kąt pochylenia. Jest to bardzo pomocne w przypadku każdorazowego opuszczenia dozwolonej strefy, przewożenia roweru samochodem czy jego porzucenia.

 Uzupełnieniem GPS-ów w walce z łobuzerstwem jest  monitoring miejski, patrole Straży Miejskiej i Policji oraz zaangażowanie mieszkańców naszego miasta, którzy co warte podkreślenia pomagają w walce z tym nagannym zjawiskiem.

– Nie ma wątpliwości, jeśli ktoś niszczy mienie społeczne musi liczyć się z konsekwencjami. Mogło się o tym w ostatnim czasie przekonać kilku śmiałków, którzy zdewastowali rowery miejskie. Dziękuję za wsparcie w walce z wandalizmem i bezmyślnością wszystkim służbom i użytkownikom jednośladów. Dzięki tym działaniom osoby, które zniszczyły rowery pokryły koszty ich naprawy - mówi Marcin Jeż dyrektor ds. inwestycji i rozwoju w firmie BikeU. 

W ostatnim czasie największym zainteresowaniem chuliganów cieszyły się dzwonki. Łupem złodziei padają również… opony z rowerów. - Są one wymieniane na tanie, zazwyczaj chińskie elementy a następnie zwracane do systemu - dodaje Jeż. W sferze zainteresowania były także GPS-y. Koszt ich  jest dotkliwy dla portfela wandala. Za odtwarzanie celowo uszkodzonego GPS trzeba zapłacić około tysiąca złotych.    

[ALERT]1600343743021[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

QbcQbc

5 0

Wandalizm to skandal. Ale wie ktoś może gdzie jest miejsce przedstawione na foto bo ładnie tam. 08:55, 20.09.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

pdgpdg

3 0

to nie jest koło Dybosia ? dojście na tą nową niby plażę ? 12:06, 20.09.2020


LolLol

1 0

Tak, dokładnie tam 01:17, 21.09.2020


XxXx

5 0

Zacznijcie wycinać te chwasty patologiczne w końcu to będzie lepiej 11:41, 20.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz