Zamknij
REKLAMA

Toruń: policjanci zakończyli ważną akcję. Chodziło o uczniów

10:00, 16.09.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Toruń: policjanci zakończyli ważną akcję. Chodziło o uczniów

Pierwszego dnia  września policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu rozpoczęli działania kontrolno-prewencyjne wspierane akcją informacjo-edukacyjną pn. „Bezpieczna droga do szkoły". Ich celem jest zawsze  czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki.

W ostatnich tygodniach wakacji policjanci ruchu drogowego sprawdzali stan oznakowania dróg i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości kierowali pisma do zarządców dróg z wnioskiem o usunięcie nieprawidłowości lub o uzupełnienie oznakowania.

Od 1 września br. policjanci pełniące służbę w rejonach szkół zwracali uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Przypominali i uświadamiali kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych (przejścia dla pieszych). Mundurowi zwracali też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia a także na sposoby przewożenia dzieci.

Stałym elementem działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły" jak co roku są spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Policjanci skupiali też uwagę  na zagadnieniach dotyczących obowiązujących zasad poruszania się po drodze,w tym przechodzenia przez przejście. Będą także przypominać o potrzebie noszenia elementów odblaskowych.

Pamiętajmy, że wraz z początkiem roku szkolnego droga do i ze szkoły będzie stałym elementem w życiu dziecka, zatem, MY DOROŚLI, zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

[ALERT]1600162381955[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

karaćkarać

4 3

Co z rowerzystami jadącymi starym mostem bez oświetlenia? Kiedy jakaś akcja Policji z mandatami za brak oświetlenia po zmroku ? Przechodzę codziennie po godz 5 rano przez most i masa rowerzystów jedzie bez najmniejszego choćby odblasku , a jest teraz remont,ciasno na chodniku. 11:20, 16.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA