Zamknij
REKLAMA

Toruń: pobili i okradli mężczyznę. Grozi im więzienie!

12:00, 01.08.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj
Foto. Nadesłane
REKLAMA

Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy we wtorek (28.07) dokonali rozboju na pokrzywdzonym. Napastnicy pobili pokrzywdzonego, zabrali mu telefon komórkowy i dokumenty, po czym zaprowadzili go do mieszkania. Tam grożąc mu przemocą zmusili go do pojechania do galerii handlowej, gdzie pokrzywdzony miał dokonać kradzieży.

Mężczyzna wykorzystał chwilę nieuwagi sprawców i uciekł. Kobiecie może teraz grozić do 12 lat więzienia. Mężczyźni to recydywiści wiec im grozi do 15 lat.
 
Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy napadli na pokrzywdzonego. Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek (28.07). Policjanci dostali zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował, że chwilę wcześniej padł ofiarą napadu. Mężczyzna relacjonował, że około godz. 13:30 szedł ul. Skłodowskiej w okolicach pętli tramwajowej.

W pewnym momencie podeszło do niego dwóch nieznanych mężczyzn, uderzyło go w tył głowy i pokopało po całym ciele. Następnie napastnicy ukradli pokrzywdzonemu telefon komórkowy i dokumenty, po czym grożąc mu wbiciem śrubokręta w kolano zmusili go, by wsiadł z nimi do tramwaju i pojechał do mieszkania przy ul. Skłodowskiej. Tam do sprawców dołączyła żona jednego z napastników. Kobieta wspólnie z dwójką mężczyzn zmusili pokrzywdzonego, by udał się z nimi do pobliskiej galerii handlowej, gdzie ten miał ukraść dla nich rzeczy z jednego ze sklepów. Sprawcy razem z pokrzywdzonym poszli pieszo do galerii.

Tam wykorzystując moment ich nieuwagi mężczyzna uciekł i powiadomił o tym fakcie policję. Kryminalni z toruńskiej komendy, którzy od początku włączyli się w rozwiązanie tej sprawy na podstawie relacji pokrzywdzonego wytypowali osoby, które mogły brać udział w tym zdarzeniu. Pomocnym okazał się fakt, że pokrzywdzony zapamiętał w przybliżeniu miejsce, gdzie był przetrzymywany. Działania funkcjonariuszy pozwoliły na precyzyjne ustalenie adresu. Kiedy policjanci weszli do lokalu zastali tam trójkę napastników.

Dwóch mężczyzn w wieku 26 i 37 lat oraz 28-letnia kobieta trafili prosto do policyjnej celi. Jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty. O ich dokładnej treści zdecyduje prokurator. 26 i 37 latek to recydywiści. Pierwszy z nich odbywał już karę pozbawienia wolności za kradzież rozbójniczą, drugi za oszustwo i wymuszenie rozbójnicze. Teraz za rozbój może im grozić do 15 lat więzienia. 28-latce za to samo przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.

[ALERT]1596105865733[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

T-TT-T

2 0

Co za rozbój i to w biały dzień? 18:14, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MorfeuszMorfeusz

0 0

Co za bandziory Jazda z tymi matołami odrazu do puchy Tam jest ich miejsce Nie chcemy ich na wolnosci !!! 10:46, 02.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz